واژگونی فارکس معاملاتی 

سه نوع اصلی از حرکات قیمت وجود دارد: روندها، ادامه ها، و واژگونی ها. به یک معامله گر به خوبی درک هر سه نوع ضروری است.  در این مقاله ، من بررسی واژگونی برای کمک به شما ساخت پایه و اساس قوی در عمل قیمت و تجزیه و تحلیل فنی ، که باید به شما کمک کند به یک معامله گر سودآور تر تبدیل شوید.

همان طور که از نام پیداست، واژگونی روند یک واژگونی در جهت قیمت است.  درک چگونگی تجارت واژگونی به این معنی است که شما می توانید یک روند با نام تجاری جدید در نزدیکی آغاز آن را وارد کنید و یا خروج از بازار قبل از آن در جهت  مخالف می رود.

بیا شروع کنیم .

بازگشت روند چیست؟

بیایید ابتدا یک روند را تعریف کنیم. یک روند زمانی است که قیمت به طور مداوم در جهت رو به بالا یا رو به پایین حرکت می کند:

 • یک uptrend یک سری از افزایش سطح پشتیبانی با بالا بالاتر است.
 • یک پایین یک سری از بالاهای پایین تر و پایین تر است.

برگشت روند زمانی است که قیمت روند را در جهت مخالف معکوس می کند.

در محدوده دایره، قیمت یک ‘الگوی واژگونی' خواهد ساخت. الگوی واژگونی می تواند سریع با نوسانات کمی و یا ممکن است زمان زیادی را  با بسیاری از نوسانات داشته باشد. واژگونی ها به اشکال مختلف می  آیند، بنابراین بیایید به برخی روش ها نگاه کنیم که می توانید از آن برای شناسایی این الگوها استفاده کنید.

شناسایی برگشت روند – 3 روش

روش 1: یک اصلاح در روند

دو نوع اصلاحروند وجود دارد:

 1. شکستن آخرین حمایت قابل توجه و یا مقاومت.
 2. یه اصلاح از خط روند.

شکستن پشتیبانی یا مقاومت در یک روند:

 • مثبت: من ترجیح می دهم این روش را به شکستن خط روند به دلیل آن قابل اعتماد تر است. سطح پشتیبانی یا مقاومت نشان می دهد خرید کلیدی و یا فروش در سطح قیمت خاص، و هنگامی که قیمت می شکند که سطح، آن را سیگنال می دهد که این بخش از روند است ‘به طور رسمی' .
 • منفی: اگر حمایت یا مقاومت قبلی در یک روند به دور از سطح قیمت فعلی باشد، قبل از اینکه متوجه شوم روند به پایان رسیده، می توانم مقدار قابل توجهی سود را از  دست بدهم.

شکستن یک خط روند:

 • جوانب مثبت: یک خط روند می تواند سیگنالی زودتر از انتظار برای قیمت برای شکستن پشتیبانی یا مقاومت قبلی بدهد.
 • منفی: اصلاحهای کاذب بیشتری از خطوط روند در مقایسه با اصلاحهای کاذب از حمایت و یا سطح مقاومت  در یک روند وجود دارد.
 • شکستن روند، چه از شکستن خط روند و یا پشتیبانی / شکستن مقاومت، به این معنا نیست که قیمت به طور خودکار جهت معکوس. قیمت  می توانست به جای آن به پهلو برود و سپس روند قبلی را ادامه دهد. بهتر است منتظر بمانیم تا روند جدیدی در جهت مخالف توسعه یابد تا از واژگونی مطمئن شویم.

روش 2: یک الگوی برگشت نمودار

الگوهای   نمودار در فارکس و یا بازارهای دیگر روش های مورد علاقه من به نقطه برگشت روند است – آن قابل اعتماد تر از یک روند ساده  است زیرا که اغلب در نتیجه قیمت در حال حرکت در جهت مخالف روند قبلی است.

بیایید به برخی از انواع کلیدی الگوهای واژگونی نگاه کنیم.

Double & Triple Tops: These are the easiest patterns in technical analysis to spot because they are the simplest.

دو بالا / پایین : قیمت بازدید همان سطح دو بار به شکل پشتیبانی و یا مقاومت قبل  از جهت معکوس.

سه گانه بالا / پایین : قیمت بازدید همان سطح سه بار به شکل پشتیبانی و یا مقاومت قبل  از جهت معکوس.

که بهتر است ، دو یا سه برابر بالا / پایین؟  یک سه گانه بهتر از یک بالا یا پایین دو برابر است زیرا قیمت بار بیشتر سطح را رد کرده است و احساسات قوی تری از رد را نشان می دهد.

اندازه الگو مهم است: به عنوان مثال، یک بالا دوگانه بزرگتر یک سیگنال قوی تر از یک تاپ  سه گانه کوچکتر است.

بیایید به نمونه ای از یک دو بالا نگاه کنیم و یک تجارت واقعی را بشکنیم. من این تجارت گام به گام برای نشان دادن چگونه عمل قیمت و الگوی دو برابر بالا نشان داد بازگشت روند روشن در پیش.

 1. قیمت در حال حرکت در روند بالا خوب است اما ناگهان شتاب در هنگام ساخت بالا جدید. شتاب قیمت باید هشداری باشد که می تواند یک عقب نشینی به همان اندازه تند وجود داشته باشد. این دقیقا همان چیزی است که در اینجا اتفاق افتاد —قیمت بسیار سریع به فروش می رسد. در این مرحله خیلی زود است که بدانیم آیا قیمت یک تاپ دونفره خواهد ساخت یا نه.
 2. بعد, قیمت می رسد بالا قبلی و باعث می شود ‘گرد بالا' شکل گیری برای ایجاد یک بالا دو برابر. بالا گرد یک الگوی قوی به خودی خود و حتی قوی تر زمانی که آن را بخشی از یک الگوی بزرگتر، مانند بالا دو برابر است.
 3. پس از بالا گرد، قیمت به سرعت به فروش می رسد، نشان دادن احساسات نزولی روشن است.
 4. در این مرحله، ما می توانیم به عقب نشینی فروش، شاید با استفاده از سطح ردیابی مجدد Fibonacci برای پیدا کردن ورودی. قیمت باعث می شود یک سری از بالا پایین تر است که نشان دهنده یک downtrend.

سر و شانه:

این پیچیده تر از دو یا سه برابر تاپ / پایین، ذهنی تر، و سخت تر به نقطه. خب، چرا معامله شون میکنی؟ فقط به این دلیل که الگوهای سر و شانه اتفاق می افتد،  و آنها الگوهای برگشت قدرتمند هستند.

یک الگوی سر و شانه از سه تاپ تشکیل شده است، اما بالا مرکزی بالاتر از یک در دو طرف است که نشان دهنده یک سر با دو شانه در کنار آن است. معکوس این منطق برای سر معکوس & شانه با پایین پایین تر از دو شانه در کنار آن.

ضروری است که منتظر قیمت برای شکستن خط گردن برای تکمیل الگو. قبل از اینکه خط گردن بشکند، فقط یک الگوی بالقوه سر و شانه است، نه یک الگوی برگشت کامل.

در اینجا یک مثال بزرگ از الگوی سر و شانه در نمودار روزانه دلار آمریکا / دلار آمریکا است.

توجه کنید که چگونه قیمت دوباره تست خط گردن به عنوان مقاومت (مشخص شده با فلش سفید). این فراهم می کند فرصت های ورود عالی, به خصوص آزمون مجدد دوم, چرا که آن را یک نوار سنجاق نزولی سالم.

الگوهای نمودار می تواند زمان زیادی برای تکمیل طول بکشد. در  این مثال، الگوی سر و شانه AUD/USD حدود 150 شمع (شش ماه) طول کشید تا کامل شود! البته در بازه های زمانی کوچکتر، زمان تکمیل به تناسب کوچکتر خواهد بود. به عنوان مثال، یک الگوی سر و شانه با همان تعداد شمعدان در یک نمودار ساعتی ممکن است چند روز طول بکشد تا کامل شود.

الگوهای دو بعدی: این ها معمولاً سازندهای مثلث هستند.

در اینجا یک مثال در نمودار یورو / دلار آمریکا 4 ساعته است.

روش 3: شاخص های تکانه

تا کنون ، من فقط در عمل قیمت خالص نگاه داشته ام و بر بستر تجزیه و تحلیل فنی. که گفت: شاخص ها می توانند سرنخ های حیاتی برای ارزیابی جهت ارائه دهند. بیایید به پر استفاده ترین شاخص ها برای شناسایی واژگونی روند نگاه کنیم.

میانگین های متحرک:

میانگین های متحرک، یا MAها، محبوب ترین نوع شاخص در تجزیه و تحلیل فنی هستند، و معامله گران روند آنها را دوست دارند زیرا آنها به سرعت نشان می دهد که قیمت در رابطه با تکانه آن کجاست.

میانگین متحرک چگونه محاسبه می شود؟  یک میانگین متحرک میانگین قیمت بسته شدن تعداد مشخصی از شمع ها را محاسبه می کند. به عنوان مثال، یک میانگین متحرک ۱۰ دوره ای میانگین قیمت بسته شدن ده شمع آخر را محاسبه می کند و این داده ها را به عنوان یک خط رسم می کند.

انواع میانگین های متحرک:

 • یک میانگین متحرک ساده (SMA) یک میانگین ساده یا ‘میانگین' از بسته شدن قیمت ها  محاسبه می کند.
 • میانگین متحرک نمایی (EMA) وزن بالاتری به تازه ترین قیمت های بسته شدن می دهد.

چگونه به خواندن متوسط در حال حرکت:

 • هنگامی که قیمت بالاتر از یک میانگین متحرک است، تکانه رو به بالا دارد.
 • هنگامی که قیمت زیر یک میانگین در حال حرکت است، تکانه رو به پایین دارد.

با استفاده از دو  میانگین متحرک: قرار دادن یک میانگین متحرک واحد در یک نمودار و تماشای تکانه قیمت در اطراف خط راه پیچیده ای برای به دست آوردن اطلاعات در مورد تکانه قیمت نیست. یک راه بهتر قرار دادن دو میانگین متحرک در نمودار است:

 • یک MA سریع خط را با استفاده از تعداد کمتری از قیمت های بسته شدن محاسبه می کند و نزدیک تر به قیمت دیده می شود. یک MA آهسته خط را با استفاده از تعداد بیشتری از قیمت های بسته شدن محاسبه می کند.
 • هنگامی که MA سریع عبور MA آهسته از زیر، آن را یک سیگنال صعودی است.
 • هنگامی که MA سریع عبور MA آهسته از بالا، آن را یک سیگنال نزولی است.

صلیب طلایی حرکت متوسط :  محبوب در حال حرکت راه اندازی به طور متوسط 50 EMA و 200 EMA در نمودار روزانه است. این تنظیمات «صلیب طلایی» یا «صلیب گاو نر» نامیده شده اند.

در اینجا صلیب طلایی در عمل در نمودار روزانه طلا در دلار آمریکا است. اتفاقا ً دارم به گلد نگاه میکنم ولی این ربطی به اسم نداره، صلیب طلایی! من می توانم تنظیمات صلیب طلایی بر روی یک جفت فارکس استفاده کنید, سهام, و غیره. صلیب طلایی در سال های اخیر یک سیگنال خرید بلند مدت بسیار موثر در شاخص S&P 500 بوده است.

صلیب طلایی در این نمودار به سادگی نشان می دهد که چگونه آن را اسیر روند صعودی طولانی با شروع در سال 2019 زمانی که 50 EMA عبور EMA 200 از زیر. این امر می توانست شما را در تجارت نگه داشته تمام راه را به آغاز سال 2021 زمانی که 50 EMA عبور  اززیر EMA 200 داشته، این بار از بالا.

هنگامی  که شاخص های برگشت معاملات در فارکس و یا بازارهای دیگر ، من نمی خواهد به طور متوسط متقاطع حرکت مانند این توسط خود استفاده کنید — من همچنین در حمایت و مقاومت و الگوهای نمودار نگاه کنید ، اما این شاخص ها می تواند شما را به روند بالقوه جدید و یا برگشت هشدار.

سایر شاخص های برگشت روند: میانگین های متحرک تنها شاخص روند نیستند. معامله گران همچنین معمولاً از MACDها (برگرفته از میانگین های متحرک) و نقاط محوری برای شناسایی واژگونی روند استفاده می کنند.

چگونه برای شناسایی واژگونی روند با احتمال بالا اقدام کنیم؟

من این را به یک فرایند گام به گام با استفاده از ایده های تا کنون در این مقاله جمع کرده ام.

گام اول: یک روند را شناسایی کنید.  مطمئن شوید که آن  روشن است، و علامت افزایش پشتیبانی اگر آن را یک مقاومت uptrend و یا سقوط اگر آن را یک آینده پایین است. این روند همچنین ممکن است خط روند روشنی داشته باشد.

گام دوم: صبر کنید تا روند بشکند. به  عنوان مثال:

 • قیمت می شکند جدیدترین حمایت از یک افزایش یا مقاومت برای یک downtrend.
 • قیمت خط روند را می شکند.
 • یک شاخص تکانه همچنین می تواند در سیگنالینگ که یک روند به پایان رسیده است کمک کند.

گام سوم. به دنبال تایید است که قیمت معکوس خواهد شد.  قیمت ممکن است بلافاصله شروع به معکوس با روند جدید در محل کند .  با این حال، بیشتر از  یک الگوی واژگونی وجود خواهد داشت، به عنوان مانند، بالا یا پایین دو/سه گانه، یا یک الگوی برگشت نمودار پیچیده تر، مانند سر و شانه یا الگوی بالا/پایین گرد.

نتایج

هنگامی که معامله معکوس فارکس، اغلب سیگنال های فنی روشنی وجود دارد که روند به پایان رسیده است و یکی از جدید در حال شروع در جهت مخالف است. بروید از طریق یک فرایند گام به گام از نشانه گذاری مناطق بحرانی از یک روند: پشتیبانی افقی و سطوح مقاومت و خطوط روند. هنگامی که قیمت می شکند این سطوح، این به طور خودکار به این معنی نیست که روند معکوس خواهد شد — قیمت می تواند به پهلو برای مدت زمان طولانی برود — اما بخش قبلی از روند در حال حاضر به  پایان رسید. قیمت باید تکانه جدیدی را در هر دو جهت اصلی روند یا جهت مخالف ایجاد کند.

یک الگوی واژگونی نشانه ای عالی است که تکانه جدید در جهت مخالف خواهد بود، و این فرصتی برای ورود به بازار در جهت یک روند جدید است.

سوالات اغلب پرسیده شده

چگونه واژگونی ها را تأیید می کنید؟
شما می توانید واژگونی ها را زمانی تایید کنید که روند قبلی شکسته شده و روند جدیدی شروع به حرکت در جهت مخالف کرده است.

از کدام نوع شاخص ها برای یافتن واژگونی در بازار استفاده می شود؟
میانگین های متحرک، MACDها، و Pivot Points محبوب ترین شاخص هایی هستند که برای یافتن واژگونی در بازار استفاده می شوند.

بهترین شاخص برای واژگونی ها چگونه است؟
میانگین های متحرک به طور گسترده ای برگزار می شوند تا بهترین شاخص برای شناسایی واژگونی ها باشد.

شاخص های واژگونی چه هستند؟
یک شاخص برگشتی کمک می کند تا نشان دهد که قیمت در حال معکوس کردن جهت از جهت قبلی روند است.

ممکن است شما دوست داشته باشید

استراتژی‌های معاملاتی برای بازارهای نوسانی در فارکس

بازار فارکس با نوسانات خود، فرصت‌های بی‌شماری برای معامله‌گران فراهم می‌کند. اما این نوسانات می‌توانند …

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *