6 تا از بهترین استراتژی های تجارت فارکس برای سال 2023

چگونه بفهمیم کدام استراتژی تجاری در مورد شما بهترین کار را خواهد کرد؟ تو به یکباره از همه چیز استفاده نمیکنی . کی باشی؟ معامله گر روزانه، معامله گر نوسانات، معامله گر موقعیت؟ یا ترکیب استراتژی های تجاری متعدد؟

استراتژی فارکس # 1 : معاملات بر اساس موقعیت

معاملات موقعیت یک استراتژی بلند مدت در بازار فارکس زمانی است که معاملات برای چند هفته یا ماه باز باقی می مانند. بازه های زمانی که معامله گران موقعیت بر روی آن تجارت می کنند معمولا روزانه یا هفتگی است. معامله گر موقعیت متکی بر تجزیه و تحلیل اساسی (نظارت بر شاخص های NFP، تولید ناخالص داخلی، خرده فروشی، شاخص های تورم و غیره) به منظور درک وضعیت اساسی امور در اقتصاد، یک صنعت واحد و یک شرکت است. برای محاسبه کیفی زمان ورود به تراکنش و خروج از تراکنش، ابزارهای تحلیل فنی اغلب مورد استفاده قرار می گیرند.

در اینجا یک مثال است. فرض کنید شما با تجزیه و تحلیل جفت یورو / دلار آمریکا بدنبال پیدا کردن یک روند صعودی هستید اما شما علاقه ای به باز کردن یک موقعیت طولانی دارید. بنابراین، شما منتظر هستید تا یورو/دلار آمریکا به خط پشتیبانی بیاید تا از این منطقه وارد تجارت شوید.

و اگر تجزیه و تحلیل شما درست است، شما می توانید از همان آغاز یک روند جدید، جلوتر از آرایه اصلی معامله گران را وارد شوید:

یورو / دلار آمریکا

مزایا و معایب معاملات موقعیت

مزایای استفاده از معاملات موقعیت

 • معاملات درازمدت است. نیازی به نشستن در بازار تمام وقت نیست.
 • استرس کمتر . شما بیش از حد نگران نوسانات قیمت کوتاه مدت نیستید.
 • نسبت ریسک-پاداش مطلوب برای معاملات (احتمالاً ۱ به ۵ یا بیشتر).

معایب معاملات موقعیت

 • شما باید دلایل حرکت بازار را عمیقا درک کنید. لازم است روندهای اقتصادی جهانی و داستان های محلی تر مانند وضعیت یک صنعت خاص، گروه شرکت ها و غیره تحلیل شود.
 • شما به سرمایه بیشتری برای یک تجارت نیاز دارید تا مثلاً برای تجارت درون روزی، از آنجا که توقف شما گسترده است و عمداً با ماندن با یک موقعیت باز نوسانات بازار کوچک را نادیده می گیرید.
 • سود شما ممکن است نامنظم باشد.

استراتژی فارکس # 2 : پس از روند

این استراتژی معاملاتی مشابه روش موقعیتی است. تفاوت در این است که پیروی از یک روند یک رویکرد صرفا فنی است. در اینجا مبنای اساسی خاصی وجود ندارد. پیروی از این روند ممکن است ثابت کند که بهترین استراتژی تجاری برای روند است. شما می توانید از اندیکاتورهای روند برای درک زمانی که برای باز کردن / بستن یک تجارت و تحقق بخشیدن به چه مرحله ای از روند تجارت خود را در هر زمان داده شده استفاده کنید.

شما همچنین می توانید خطوط روند تجارت، از جمله پشتیبانی / خطوط مقاومت، تجارت در برک آوت خط، و غیره را مشاهده کنید.

فارکس استراتژی # 3 : نوسان بازرگانی

معاملات نوسان یک استراتژی تجاری میان مدت است که در آن معاملات را برای روزها یا حتی هفته ها باز نگه می دارید. بازه های زمانی برای این استراتژی فارکس معمولاً ۱ ساعت یا ۴ ساعته هستند.

به عنوان مثال:

 • موقعیت طولانی از سطح پشتیبانی.
 • از سطح مقاومت بفروش .
 • تجارت در برک آوت.
 • تجارت در kickbacks.
 • معاملات ریباند از MACD یا EMA.

در هر صورت مهم نیست که از چه روش های فنی خاصی استفاده می کنید، یادگیری تمام مفاهیم فنی از جمله استفاده از اشکال شمعدان برای تعیین ماهیت روند و مناطق/نقاط نمودار از کجا برای ورود به بازار و خروج مهم است:

 • سر و شانه؛
 • مثلث;
 • گاو نر و خرس پرچم;
 • الگوهای جذب صعودی و نزولی;
 • چکش;
 • pin-bar;
 • دو برابر بالا و دو پایین.

در زیر یک مثال از معاملات نوسان با جفت دلار آمریکا / JPY :


نمودار نرخ ارز جفت ارز USD/JPY

مزایا و معایب نوسان گیری

مزایای نوسان گیری

 • این استراتژی فارکس تمام وقت شما را ندارد.
 • شما این فرصت را به ترکیب تکنیک های مختلف تجاری برای محاسبه بهترین زمان برای ورود به خروج. شما زمان برای تجزیه و تحلیل بازار، آزمایش با شاخص.

معایب نوسان گیری

 • این استراتژی فارکس امکان سوار شدن به روندهای بزرگ را ندارد.
 • خطر برای موقعیت های یک شبه باز شده.

اما در همه، این استراتژی فارکس ممکن است ثابت کند که بهترین راه حل برای شما اگر در حال معامله یک جفت است که در طول تاریخ در یک محدوده معامله می شود.

استراتژی فارکس # 4 : معاملات در طول روز

معاملات داخل روز یک استراتژی تجاری کوتاه مدت فارکس است که در آن شما معاملات را برای چند دقیقه یا حتی ساعت باز نگه دارید (این شبیه به معاملات نوسان است، اما با سرعت سریع تر). بازه های زمانی که اغلب برای این استراتژی فارکس انتخاب می شوند معمولاً ۵ یا ۱۵ دقیقه هستند. معامله گر روزانه تمایل به گرفتن نوسانات روزانه هستید.

استراتژی های تجاری درون روزی روندهای بلند مدت و تحلیل اساسی را نادیده می گیرند. آنچه در اینجا مهم است، اتفاقی است که در طول جلسه معاملات رخ می دهد.

در زیر نمودار USD/CAD (بازه زمانی 4 ساعته) در سطح مقاومت 1.2900 قرار دارد. اگر قیمت نتواند بالاتر از این سطح بشکند، احتمال پایین رفتن جفت تا پایان جلسه وجود دارد. شکل جذب نزولی به وضوح در نمودار ظاهر می شود.

نمودار پویایی دلار آمریکا / دلار کانادا به نقل از

مزایا و معایب معاملات داخل روز

مزایای معاملات داخل روز

 • اگر در آن خوب باشید، می توانید هر روز پول در آورید.
 • بدون خطر در شب. شما قبل از پایان روز موقعیت ها را می بندید.

معایب معاملات درون روزی

 • تجارت شدید است. این می تواند استرس زا، عاطفی، نیاز به نظارت تمام وقت توسط شما دارد.
 • معاملات در طول روز در واقع فرض می کند که شما در حال معامله یک جلسه معاملات کامل — است که ، شما در حال دادن بازار بسیاری از منابع شخصی است.

فارکس استراتژی # 5 : پوسته پوسته شدن

پوسته پوسته شدن یک استراتژی کوتاه مدت است که در آن معاملات را برای چند دقیقه یا حتی ثانیه باز نگه می دارید. این سریع ترین از تمام استراتژی های فارکس است! ابزار اصلی مورد استفاده در پوسته پوسته شدن خوراک سفارش است (سفارشات خرید و فروش را در بازار نشان می دهد). مثال:

منبع: تصویر از ترمینال

مزایا و معایب پوسته پوسته شدن

مزایای  پوست سر

 • شما بسیاری از فرصت های تجاری را در اختیار دارید به معنای واقعی کلمه هر روز.
 • این استراتژی تجاری می تواند درآمد خوبی برای شما به ارمغان بیاورد.

معایب پوست سر

 • شما باید زمان زیادی را در مانیتور بگذرانید.
 • این کار بسیار سخت (منابع فشرده) است.

به هر حال، اگر پوسته پوسته شدن برای شما بسیار سخت بنظر می سد، اما هنوز هم از نظر ایدئولوژیک بسیار نزدیک به شماست، شما می توانید در استراتژی های پوسته پوسته شدن معامله گران با تجربه از طریق پلت فرم تجارت کپی AMarkets سرمایه گذاری. در عین حال، تنظیمات سرویس به شما این امکان را می دهد که فرایند سرمایه گذاری در کنار خود را از طریق تنظیم پارامترهای “نسبت کپی” و “محدودیت زیان” به طور کامل کنترل کنید.

استراتژی فارکس # 6 : معاملات انتقال

این چیست? این روش در کتاب های درسی تجاری یافت نمی شود، اما بسیاری از معامله گران با تجربه از آن استفاده می کنند، و این استراتژی برای آنها بهترین است، چرا که انعطاف پذیری زیادی می دهد و به شما اجازه می دهد تا اهداف سود را افزایش دهد در صورتی که یک وضعیت موفق در نمودار در حال حاضر در روند معامله توسعه می یابد. ایده این است که برای ورود به یک موقعیت در بازه زمانی پایین تر، و اگر بازار به نفع شما می رود، افزایش سود هدف و پیگیری از دست دادن توقف در بازه زمانی بالاتر است.

بیایید بگوییم شما تجارت gbp / JPY در برک آوت در بازه زمانی ساعتی ، و قیمت شروع به حرکت به سرعت به نفع شما :

شما در بازه زمانی 4 ساعته جنبش قیمت نسبت به میانگین در حال حرکت 20MA  و در چنین شرایطی، به جای رفع سود، شما از دست دادن توقف خود را با استفاده از 20MA ردیابی، به امید گرفتن حرکت حتی بیشتر به نفع شما. و اگر اشتباه کنید، زمانی که قیمت زیر خط 20MA بسته می شود، قادر خواهید بود تجارت را ببندید.

GBP / JPY ارز جفت ارز نمودار نرخ ارز

استراتژی انتقال فارکس نشان می دهد:

 • شما به دنبال ورودی در بازه زمانی پایین تر هستید.
 • اگر قیمت به نفع شما حرکت می کند، برنامه ریزی برای خروج در یک بازه زمانی بالاتر.

مزایا و معایب استراتژی انتقال

جوانب مثبت استراتژی

 • شاخص های عالی ریسک-پاداش ممکن است (تا ۱۰ شاخص دیگر).
 • این امکان وجود دارد برای کاهش خطر با توجه به این واقعیت است که ورود خود را در یک بازه زمانی پایین تر است.

جوانب منفی استراتژی

 • احتمال موفقیت هر معامله ای چندان زیاد نیست. استراتژی پیچیده است. تجربه و دقت لازم است.
 • شما باید مهارت کار بر روی بازه های زمانی متعدد داشته باشد.

چگونه یک استراتژی فارکس را انتخاب کنیم؟

چگونه یک استراتژی فارکس را انتخاب کنید که برای شما مناسب است؟ برای انتخاب یک استراتژی ارزش پاسخ دادن به چند سوال را دارد. آیا می خواهید ثروت خود را افزایش دهید یا درآمد حاصل از تجارت را کسب کنید؟ اگر هدف شما این است که برای تولید درآمد ثابت، شما باید فرصت های تجاری بیشتر در یک دوره کوتاه تر از زمان (برای قانون اعداد بزرگ به کار) پیدا کنید. این بدان معنی است که شما باید در بازه های زمانی پایین تر تجارت و صرف زمان بیشتری در مقابل صفحه نمایش. استراتژی های تجاری فارکس که شما می توانید استفاده کنید پوسته پوسته شدن، معاملات داخل روز، معاملات نوسان.

اگر هدف شما افزایش مداوم ثروت است، و اگر شما می خواهید برای افزایش ثروت خود را از طریق تجارت، شما می توانید به تجارت کمتر استطاعت… شما می توانید در بازه های زمانی بالاتر تجارت و صرف ساعت کمتر در مقابل صفحه نمایش. استراتژی های فارکس برای این منظور معاملات نوسان و یا معاملات موقعیت است.

چقدر زمان برای اختصاص به تجارت؟

اگر شما یک کار تمام وقت، و یا نمی توانید به صرف 12 ساعت در روز در مقابل یک مانیتور، سعی نکنید به پوست سر و یا تجارت در طول روز (این یک گزینه کوتاه بینانه است). در عوض، از استراتژی های نوسان یا استراتژی های موقعیت یابی فارکس استفاده کنید. اما اگر ماشین زمان دارید و معاملات کوتاه مدت را دوست دارید، دوست دارید جلوی یک صفحه بنشینید و بازار را دنبال کنید، آنوقت پوسته پوسته شدن همه چیز شماست.

چگونه برای تست و درک است که یک استراتژی فارکس خاص مناسب شما؟

بیشتر استراتژی های تجاری را می توان در یکی از دو دسته دسته بندی کرد:

 • درصد برنده بالا با پاداش کم خطر.
 • درصد برنده پایین با پاداش ریسک بالا.

کدام رویکرد موثرتر است؟

از نظر سودآوری، هر دو رویکرد می توانند کاملاً کار کنند. این همه در نرخ پیروزی خود را و نسبت ریسک پاداش بستگی دارد.

بهتر است آن را متفاوت تدوین کنیم: کدام یک از رویکردها راحت تر است؟

بنابراین ، اگر شما ترجیح می دهید نرخ پیروزی بالاتر (نرخ برنده) اما سود کوچکتر ، استفاده از معاملات نوسان. اگر شما ترجیح می دهید یک winrate پایین تر، اما سود بزرگتر، استفاده از معاملات موقعیت.

استراتژی های تجاری فارکس برای مبتدیان

اگر شما تجربه کمی در بازار فارکس دارید, پس انتخاب استراتژی بسیار دشوار است. همچنین برای هر استراتژی هنوز ابزارهای زیادی مانند شاخص های تجاری، الگوهای شمعدان و چیزهای دیگر وجود دارد…

پس از کجا شروع میکنی؟

معامله گران با تجربه با تحقیق در مورد خطوط پشتیبانی و مقاومت، شروع را توصیه می کنند. این خطوط واقعا بی بها هستند. در اینجا به همین دلیل… چرا که اگر خوب به آن فکر کنید، قیمت تنها می تواند یکی از دو حرکت را نسبت به این خطوط بسازد:

 • قیمت در سطح پشتیبانی/مقاومت معکوس می شود.
 • قیمت حمایت و مقاومت را می شکند.

این بدان معنی است که اگر مکانیسم این دو خط را درک کنید، فرصت استفاده از استراتژی تجاری خط روند و استراتژی های دیگر که در آن حمایت و مقاومت به عنوان حمایت اصلی در تصمیم گیری در مورد ورود به موقعیت و خروج خدمت می کنند.

پشتیبانی / مقاومت خطوط کار بر روی بازه های زمانی مختلف ، صرف نظر از اینکه آیا شما استفاده از استراتژی فارکس روزانه ، نوسان معاملات و یا حتی معاملات موقعیت.

از کجا شروع کنیم؟

 • یاد بگیرید حمایت و مقاومت را به درستی ترسیم کنید. شما می توانید اطلاعات بیشتر در مورد آن در اینجا بخوانید.
 • پیدا کردن چگونه قیمت واکنش نشان می دهد به حمایت و مقاومت. هنگامی که قیمت از طریق این خطوط می شکند، از خود بپرسید: قبل از برک آوت چه چیزی در نمودار بود؟ وقتی قیمت بر روی خطوط پشتیبانی/مقاومت واژگونی ایجاد می کند، از خود بپرسید: قبل از برگشت چه اتفاقی افتاده است؟ شما می توانید در مورد شاخص های برگشتی در اینجا بیشتر بخوانید. پس از مطالعه هزاران نمودار، شهود را توسعه خواهید داد … شما شروع به پیش بینی اینکه آیا روند خواهد شکست و یا اینکه آیا قیمت در سطح پشتیبانی / مقاومت معکوس خواهد شد.
 • تعیین بازه زمانی معاملات خود را. یک بازه زمانی را انتخاب کنید که می توانید آن را به راحتی معامله کنید. برای مثال، اگر یک کار تمام وقت دارید، هیچ نقطه ای در معامله در یک بازه زمانی 5 دقیقه ای وجود ندارد. در عوض، بهتر است در بازه های زمانی بالاتر  معامله کنید (مثل 4 ساعت به بالا). با خودتان صادق باشید و دوره ای را انتخاب کنید که مناسب شما باشد.
 • یک طرح تجاری را توسعه دهد. هنگامی که شما در بازه زمانی تصمیم می گیرید، شما قادر خواهید بود برای توسعه یک طرح تجاری و استراتژی فارکس.

نتیجه گیری: نحوه انتخاب استراتژی معاملات فارکس

 • معاملات موقعیت: رویکردی برای افزایش سیستماتیک ثروت شخصی برای کسانی که نمی توانند تمام روز را در مقابل یک صفحه نمایش بگذرانند.
 • نوسان تجارت : رویکرد به ثروت و یا رشد درآمد برای کسانی که می توانند چند ساعت در روز صرف معاملات.
 • معاملات داخل روز و پوسته پوسته شدن: یک رویکرد سودآور برای کسانی که می توانند تمام روز را در مقابل یک صفحه نمایش بگذرانند.

قبل از یادگیری هر گونه استراتژی در بازار فارکس، شما باید به چند سوال پاسخ:

 • هدف تجاری شما چیه؟
 • چقدر وقت داری که معامله کنی؟
 • آیا استراتژی شما را انتخاب کنید متناسب با شما به عنوان یک فرد؟ آیا یک درگیری داخلی ایجاد می کند؟

ممکن است شما دوست داشته باشید

استراتژی‌های معاملاتی برای بازارهای نوسانی در فارکس

بازار فارکس با نوسانات خود، فرصت‌های بی‌شماری برای معامله‌گران فراهم می‌کند. اما این نوسانات می‌توانند …

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *