اندازه لات در تجارت فارکس چه می باشد؟

هر چیزی واحد اندازه گیری خودش را دارد مانند یک دوجین تخم مرغ و یا یک پوند کره . همین امر در هنگام معامله فارکس نیز صدق می کند.

اندازه تجارت فارکس از تعداد زیادی ساخته شده است، بنابراین درک آنها برای موفقیت در بازار جهانی فارکس مهم است.

هدف از اندازه لات چیست؟

قبل از اینکه هدف از اندازه لات را درک کنید، باید از خود بپرسید که لات چیست؟!

لات واحد اندازه گیری مورد استفاده برای تعیین چند واحد ارز فروخته شد و یا در یک معامله خریداری شده است.

اندازه لات استاندارد تقریبا 100،000 واحد از یک ارز خاص است ، اما موارد دیگری نیز وجود دارد از جمله این موارد می توان به نانو (۱۰۰ واحد)، میکرو (۱۰ واحد)، و مینی (۱۰٬۰ واحد) اشاره کرد. به نمودار اندازه لات کارگزار نگاه کنید که باید در وب سایت نشان داده شود.

هر اندازه لات در دسترس مزایای خود را دارد، مانند:

 • نانو لات — این است که اغلب در معاملات FX دیده نمی شود ، اما بسیار انعطاف پذیر است. آنها برای تست استراتژی مناسب هستند.
 • لات میکرو –  کوچکترین اندازه لات قابل معامله. در 1000 واحد معامله گران تازه کار اغلب از آن ها برای کاهش خطر از دست دادن سرمایه استفاده می کنند.
 • مینی لات – همانطور که شما شروع به رشد و درک تجارت فارکس می کنید , حجم معاملات شما بیشتر می شود.
 • معامله گران پیشرفته نیز از آن ها برای کنترل بیشتر بر موقعیت های خود استفاده می کنند.
 • لات  استاندارد — اکثر معامله گران خرد از این لات استفاده نمی کنند. انجام آن وسوسه انگیز است، اما شما باید سرمایه کافی برای پوشش دادن خطرات خود را داشته باشد. در واقع، شما باید یک سیستم مدیریت ریسک خوب داشته باشید.

محاسبه پیپ و لات – با توجه به مقدار پیپ

مقدار یک ارز می تواند آنقدر دقیقه ای تغییر کند که واحد دیگری از اندازه گیری ایجاد شد که پیپ نامیده می شود. درصد کمی از ارزش ارز است.

اغلب، یک پیپ آخرین مکان  برای یک مقدار نقل شده است. اگر شما معامله یورو / دلار آمریکا زمانی که ارزش تغییر از 3.2040 به 3.2041، افزایش 0.1 یورو یک پیپ در نظر گرفته شده است.

این برای اندازه ی لات یعنی چی؟ سود  به این صورت محاسبه می شود. به عنوان مثال، شما GBP/USD را با 10000 واحد معامله می کنید.. اگر نرخ در 1.0300 ارزش گذاری شده بود و تنها یک پیپ حرکت می کرد، این محاسبه است:

x1=0.00009708 GBP/unit

با تجارت ۱۰٬۰ واحدی، یک تغییر پیپ واحد حدود ۰٫۹۷ GBP (۱۰٬۰x۰٫۰۹۷۰۸) ارزش دارد.

انتخاب حجم لات — لات میکرو و تعداد زیادی کوچک

اندازه لات به طور قابل توجهی بین لات های میکرو و مینی اهمیت دارد. این برای طرح مدیریت ریسک شما بسیار مهم است. برای محاسبه اینکه چقدر حاضرید ریسک کنید، باید بدانید که با چه لاتی معامله می کنید.

بسیاری از چیزها تاثیر می گذارد که چگونه شما تصمیم می گیرید اندازه لات را مشخص کنید. از جمله این موارد می توان به سود هدف، اهرم بالقوه، سطوح ریسک قابل قبول، و سرمایه شما اشاره کرد. در بیشتر موارد معامله گران حرفه ای در هنگام انتخاب اندازه لات خود حدود یک درصد از سرمایه حساب را به خطر می بینند.

شما به احتمال زیاد متوجه شده اید که شما به سرمایه زیادی برای تجارت FX نیاز ندارید چون اهرم وجود دارد.

اهرم به این معنی است که شما می توانید معاملاتی باز کنید که بیش از سرمایه شما هستند.

در حالی که اهرم می تواند سود خود را به طور چشمگیری افزایش دهد، زیان را هم می تواند افزایش دهد. به عنوان مثال، اگر شما یک اهرم 100:1 داشته باشد، می توانید 100،000 دلار آمریکا / JPY لات به قیمت 1000 دلار معامله کنید.

چگونه می توانم اندازه لات را انتخاب کنم؟

شما باید در مورد خطر اندازه لات فکر کنید. اندازه لات بزرگتر به این معنی است که شما باید پول بیشتری قرار دهید و این یعنی هر حرکت پیپ به طور قابل توجهی بزرگنمایی می شود.

اگر فرض کنیم که شما در حال معامله یورو / دلار آمریکا، یک حرکت پیپ ارزش این مقادیر است:

 • نانو = $0.01
 • میکرو = $0.10
 • مینی = $1
 • استاندارد = 10 دلار

ارزش ارز بستگی به آن ارز پایه جفتی دارد که معامله می کنید. واضح است که مقدار لات کوچکتر به معنای هزینه کمتر برای یک حرکت پیپ است.

مثال های اندازه لات فارکس

لات در فارکس چقدر است؟ این بستگی به نوع معامله شما دارد. معاملات FX به چهار واحد استاندارد شده اندازه گیری تقسیم می شوند تا هر گونه تغییرات کوچک درون ارزش ارز را به حساب می آورد.

در مثال های زیر، ما از یورو/دلار آمریکا استفاده می کنیم که یورو را در برابر دلار آمریکا  مقایسه خواهد کرد. برای زمینه، شما حدس می زنید یورو در برابر دلار تقویت خواهد شد اگر شما خرید یورو / دلار آمریکا با قیمت 1.3000 دلار، شما می توانید یک یورو به قیمت 1.3000 دلار مبادله و یا نیاز به $1.3000 برای خرید یک یورو.

 • لات استاندارد – یک لات فارکس استاندارد برابر با ۱۰۰٬۰ واحد ارز است. با نرخ ارز یورو/دلار آمریکا ۱٫۳۰ دلار، یک لات استاندارد یورو ۱۳۰٬۰ واحد است. در آن قیمت فعلی، شما نیاز به 130،000 واحد دلار آمریکا برای خرید 100،000 یورو واحد.
 • مینی لات – یک لات کوچک در فارکس یک دهم اندازه لات استاندارد است. بنابراین ارزش آن حدود ۱۰٬۰ واحد ارز است. با نرخ ارز یورو/دلار آمریکا ۱٫۳۰ دلار، یک مینی لات یورو ۱۳٬۰ واحد است. در آن قیمت فعلی، شما نیاز به 13،000 واحد دلار آمریکا برای خرید 10،000 یورو واحد.
 • میکرو لات — لات میکرو در فارکس یک دهم اندازه از مینی لات است. بنابراین ارزش آن حدود ۱۰ واحد ارز است. با نرخ ارز یورو/دلار آمریکا ۱٫۳۰ دلار، یک میکرو لات یورو ۱۳۰۰ است. در آن قیمت فعلی، شما نیاز به 1300 واحد دلار آمریکا برای خرید 1000 یورو واحد.
 • نانو لات – یک لات نانو در فارکس یک دهم اندازه لات میکرو است. بنابراین ارزش آن حدود ۱۰۰ واحد ارز است. با نرخ ارز یورو/دلار آمریکا ۱٫۳۰ دلار، یک نانو لات یورو ۱۳۰ است. در آن قیمت فعلی، شما نیاز به 130 واحد دلار آمریکا برای خرید 100 واحد یورو.

چگونه اندازه لات را در هنگام  معاملات محاسبه می کنید؟

به طور معمول، شما لازم نیست برای محاسبه اندازه های لات کاری انجام دهید زیرا پلت فرم تجاری به شما خواهد گفت آنچه شما باید بدانید. باید بسیار روشن باشد که چه گزینه هایی در هنگام قرار دادن یک تجارت، مانند نانو، میکرو، مینی، و استاندارد در دسترس هستند. به همین ترتیب، آن را باید دراز کردن اندازه لات شما استفاده خواهد کرد.

نتیجه

 در اینجا چیزی است که شما امروز آموخته:

 • لات فارکس یک واحد اندازه گیری است که تعیین می کند که چگونه بسیاری از واحدهای ارز را خریداری کنید.
 • چهار نوع لات در فارکس وجود دارد: نانو، میکرو، مینی، و استاندارد
 • پیپ ها آخرین مکان  ارزش قیمت هستند که این است که چگونه سود برای اندازه لات محاسبه می شود.

درک این چیزها به شما کمک خواهد کرد که فارکس را به خوبی معامله کنید.

سوالات اغلب پرسیده شده

 0.01 حجم لات به چه معناست؟

اندازه لات ۰٫۰۱ یک لات خرد در معاملات FX است که برابر با ۱۰ واحد ارز است. اگر روی یورو/دلار آمریکا متمرکز باشید، این حدود ۱۰ دلار خواهد بود. بیشتر معامله گران مبتدی با این ارزش آغاز می شوند زیرا خطرات کمتری در آن نقش دارند.

اندازه لات 1.00 یعنی چه؟

اندازه لات از 1.00 اندازه استاندارد است، که برابر با 100،000 واحد است. به عنوان مثال ، اگر شما معامله یورو / دلار آمریکا ، ده پیپ سود برای این اندازه زیادی می تواند سود 100 دلار تولید کند. معامله گران پیشرفته اغلب از آن استفاده می کنند.

بهترین اندازه لات برای تجارت چه است؟

قبل از انتخاب اندازه لات، باید درصد ریسک خود را تعیین کنید. اکثر معامله گران از قانون یک درصدی استفاده می کنند. این بدان معناست که اگر تجارت با از دست دادن بسته شود، شما بیش از یک درصد از تعادل حساب خود را از دست نمی دهند.

در بیشتر موارد، لات میکرو (یا نانو در هنگام موجود بودن) بهترین اندازه لات برای مبتدیان است، اما به اهداف و ترجیحات خطر شما بستگی دارد.

آیا اندازه لات بر قیمت تاثیر می گذارد؟

بله. اندازه لات معاملات به طور مستقیم تاثیر خواهد گذاشت که چقدر یک حرکت می تواند بر حساب شما تاثیر بگذارد. به عنوان مثال، یک حرکت 100 پیپ در یک تجارت کوچکتر به اندازه همان حرکت در یک تجارت بزرگ (اندازه لات) احساس نمی شود.

کمترین اندازه لات چیه؟

اکثر کارگزاران ارائه میکرو به عنوان پایین ترین اندازه زیادی, هر چند برخی ممکن است تعداد زیادی نانو ارائه.

چند تا پیپ زیاده؟

یک پیپ به طور کلی آخرین مکان برای یک مقدار نقل شده است. بنابراین ۱۰۰ پیپ (برای دلار آمریکا) تنها یک سنت است، بنابراین ۱۰٬۰ پیپ ۱ دلار است. که به طور کلی به عنوان بسیاری دیده می شود.

اندازه 100 لات به چه معناست؟

اندازه 100 لات به این معنی است که شما با استفاده از لات استاندارد، که برابر با حدود 100،000 واحد ارز است.

اندازه لات طبیعی است؟

اندازه لات عادی وابسته به معامله فرد است. اکثر مردم می گویند که استاندارد است، اما بسیاری از معامله گران سرمایه برای انجام این کار با خیال راحت را دارند. بنابراین، مینی لات (۱۰٬۰ واحد ارز) اغلب هنجار در معاملات FX محسوب می شود.

آیا به تجارت فارکس علاقه مند هستید؟ این مهم است که درک آنچه پیپ و اندازه زیادی هستند، و این مقاله آن را توضیح می دهد همه آن را به شما.

ممکن است شما دوست داشته باشید

استراتژی‌های معاملاتی برای بازارهای نوسانی در فارکس

بازار فارکس با نوسانات خود، فرصت‌های بی‌شماری برای معامله‌گران فراهم می‌کند. اما این نوسانات می‌توانند …

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *