یادگیری برای تجارت “بلوک سفارش” استراتژی فارکس 

مقدمه

بلوک سفارش یک رفتار بازار است که نشان دهنده جمع آوری سفارش از موسسات مالی و بانک ها است. موسسات مالی برجسته و بانک های مرکزی بازار فارکس را رانندگی می کنند. بنابراین معامله گران باید بدانند که در بازار چه می کنند. هنگامی که بازار بلوک سفارش را می سازد، مانند محدوده ای حرکت می کند که بیشتر تصمیمات سرمایه گذاری در آن اتفاق می افتد.

بازار یک حرکت تیز به سمت هر دو وارونه و کوچک کردن یک بار ساختمان سفارش به پایان رسید. اصطلاح کلیدی استراتژی تجاری بلوک سفارش این است که شامل کاری است که معامله گران نهادی انجام می دهند. همانطور که آنها راننده قیمت کلیدی، هر استراتژی است که شامل معاملات نهادی ممکن است

بلوک سفارش چیه؟

موسسات مالی در هیچ ابزار تجاری سرمایه گذاری ناگهانی نمی کنند. آنها پول زیادی را صرف تجزیه و تحلیل می کنند تا بهترین نتیجه تجاری را به دست بیایند. علاوه بر این ، آنها با پول است که اغلب غیر ممکن است به ترتیب توسط معامله گران خرده فروشی بازی می کنند.

پول هوشمند چندین گام در معاملات خود بر اساس در دسترس بودن قیمت انجام می دهد. به عنوان مثال، اگر یک بانک بخواهد EURUSD 100M دلار بخرد، تجارت را در سه یا چهار مرحله انجام خواهد داد. در گام اول، آن ها ۲۰ میلیون دلار، در گام دوم، ۵۰ میلیون دلار و در گام سوم ۳۰ میلیون دلار خواهند گرفت. قیمت معمولاً زمانی حرکت می کند که سهمیه کامل ۱۰۰ میلیون دلاری کامل شود.

بلوک سفارش مانند یک محدوده به نظر می رسد، اما هر محدوده یک بلوک سفارش نیست. گذشته از این، ما نمی دانیم پول هوشمند چه زمانی و کجا حرکت می کند. بنابراین برای شناسایی یک بلوک سفارش مناسب به بهترین مکان و اقدام قیمت تکیه خواهیم کرد.

در کنار بلوک سفارش، باید بدانیم جریان سفارش چه چیزی است. هنگامی که قیمت شروع به یک حرکت از بلوک سفارش، آن را فراهم می کند جریان سفارش به سمت هر جهت. جریان سفارش از یک بازه زمانی بالاتر نشان دهنده یک جهت بازار است، و ما باید بلوک سفارش را به سمت جهت آن پیدا کنیم.

سفارش بلوک استراتژی بازرگانی

از بخش بالا دیده ایم که بلوک نظم نهادی و جریان نظم چه چیزی است. در این استراتژی معاملاتی از 1 ساعت تا 4 ساعت یا بازه زمانی روزانه برای ورود به تجارت و بازه زمانی هفتگی برای شناسایی جریان سفارش استفاده خواهیم کرد. علاوه بر این، ما از فیبوناچی برای شناسایی مکان بالقوه از جایی که انتظار می رود بازار حرکت کند استفاده خواهیم کرد.

بازه زمانی

  • یک ساعت تا 4 ساعت برای شناسایی سطح ورود.
  • بازه زمانی هفتگی برای اندازه گیری جریان سفارش.

جفت ارز

بهترین بخش از این استراتژی تجاری این است که می تواند معاملات سودآور را در تمام جفت ارز ارائه دهد. با این حال ، ما انجام داده اند تحقیقات گسترده و متوجه شد که آن را به خوبی در تمام جفت ارز عمده کار می کند ، از جمله EURUSD ، GBPUSD ، و USDJPY.

شناسایی جریان ترتیب

در بازه زمانی هفتگی به دنبال قیمتی خواهیم بود که یک بلوک سفارش را آزمایش کرده و بالاتر یا پایین تر حرکت می کند. هنگامی که آن را کامل آزمون و شروع حرکت جهت پیدا خواهد کرد.

در تصویر بالا می بینیم که قیمت بالاتر حرکت کرد و با فشار نزولی تکانشی به شدت به سمت بلوک سفارش برگشت اما کمترین را نشکند. پس از رد کردن آن، منتظر خواهیم ماند تا قیمت با نزدیک شدن یک کاند بالاتر حرکت کند. وقتی کاندید بسته شد، ما جریان سفارش هفتگی مون رو پیدا کردیم.

بعدها به H4 یا بازه زمانی روزانه حرکت خواهیم کرد و بلوک سفارش را برای تجارت به سمت جهت جریان سفارش شناسایی خواهیم کرد.

محل بلوک سفارش

حرکت به بازه زمانی H4 و قرعه کشی ردیابی مجدد Fibonacci از وارونه به حرکت نزولی. در حالی که شما قرعه کشی سطح Fibonacci، مطمئن شوید که از آخرین قیمت در دسترس قرعه کشی، نه بیش از 200 شمع. علاوه بر این، برای یک تجارت خرید، فیبوناچی را از بالاترین قیمت به پایین ترین قیمت جلب کنید.

پس از رسم سطح Fibonacci، شما باید بلوک سفارش ساکن زیر 50٪ سطح ردیابی فیبوناچی در نظر بگیرند. هر قیمتی زیر سطح 50 درصدی ردیابی مجدد فیبوناچی قیمت تخفیف است و هر قیمتی بالاتر از سطح 50 درصد ردیابی قیمت حق بیمه است.

در سفارش صعودی بلوک استراتژی تجاری، شما باید قیمت تخفیف در نظر بگیرند

صبر کنید تا قیمت به شکستن بالا یا زیر بلوک سفارش منجر شود، برنده فشار صعودی تکانشی و یا نزولی. بعد، قیمت بالا یا پایین جدید را، اما شما باید صبر کنید زمانی که آن را به بلوک سفارش می آید. در بیشتر موارد قیمت دوباره به بلوک سفارش برمی گردد و قبل از انجام حرکت نهایی سطح ۵۰٪ را آزمایش می کند.

بنابراین، اگر شما نمی خواهید برای نظارت بر قیمت، شما می توانید یک سفارش در انتظار در سطح 50٪ از بلوک سفارش را. با این حال، بهترین عمل این است که برای ورود به تجارت هنگامی که آن را شروع به حرکت از بلوک سفارش با یک کاند نزدیک در بالا یا زیر آن است.

توقف زیان و گرفتن سطح سود

سطح توقف از دست دادن باید زیر یا بالاتر از بلوک سفارش با برخی از بافر. در بیشتر موارد از بافر ۱۰ یا ۱۵ پیپ برای جلوگیری از رفتار غیرمنتظره بازار استفاده کنید.

از سوی دیگر، سطح سود عادی را به سمت جریان سفارش با ریسک ۱:۱ خواهد بود: نسبت پاداش. با این حال، سطح سود گرفتن نهایی فیبوناچی ۰٪ است که معمولاً در یک وضعیت صعودی و پایین قیمت در یک وضعیت نزولی، بالای قیمت موجود است.

خلاصه

بیایید خلاصه سفارش بلوک استراتژی تجارت :

  • جریان سفارش هفتگی را شناسایی کنید و جهت را در نظر بگیرید.
  • شناسایی سطح منطقه حق بیمه و تخفیف با سطح ردیابی مجدد Fibonacci.
  • حرکت به H1 به H4 بازه زمانی و پیدا کردن بلوک سفارش در فیبوناچی 50٪ تا 100٪ سطح.
  • قیمت باید به سمت جریان سفارش به طور مستقیم از بلوک سفارش حرکت می کند، اما باید پایین بیاید تا بلوک سفارش دوباره آزمایش شود.
  • وارد تجارت به محض رد قیمت بلوک سفارش با شمعدان برگشتی.

استراتژی معاملات بلوک سفارش در بیشتر جفت ارز سودآور است. با این حال، ضروری است که به خاطر داشته باشید که بازار فارکس بسیار نامشخص است. ما به عنوان یک معامله گر قیمت را پیش بینی می کنیم و به همین دلیل از از دست دادن توقف استفاده می کنیم. هیچ استراتژی تجاری نمی تواند سود ۱۰۰٪ را تضمین کند. اگر چه بلوک سفارش یک استراتژی تجاری بسیار سودآور است، شما باید مدیریت تجارت مناسب و قوانین مدیریت پول برای جلوگیری از شرایط غیر منتظره بازار استفاده کنید.

ممکن است شما دوست داشته باشید

استراتژی‌های معاملاتی برای بازارهای نوسانی در فارکس

بازار فارکس با نوسانات خود، فرصت‌های بی‌شماری برای معامله‌گران فراهم می‌کند. اما این نوسانات می‌توانند …

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *