نحوه شروع تجارت فارکس از ابتدا: راهنمای کامل

فارکس یک بازار غیرمتمرکز تجارت ارز جهانی است. این بزرگترین و نقدشونده ترین بازار روی کره زمین است، با میانگین حجم معاملات روزانه بیش از 5 تریلیون دلار ! از نظر سودآوری حتی همه بورس های دنیا را هم نمی توان با آن مقایسه کرد.
بنابراین، جای تعجب نیست که بسیاری از سرمایه گذاران دیر یا زود شروع به بررسی دقیق فارکس کنند.

اما اغلب افرادی به بازار می آیند که اصلاً چیزی از معامله نمی دانند. نتیجه تقریباً همیشه قابل پیش‌بینی است – از دست دادن سپرده‌ها یکی پس از دیگری ( صفر کردن وجوه در حساب ) و تنها کاری که باید انجام می‌شد این بود که چند دقیقه وقت صرف کنید تا بفهمید چگونه تجارت فارکس را به درستی شروع کنید، و از اشتباهات زیادی جلوگیری کنید. یک بار.

ما دستورالعمل‌های مفصلی را ارائه می‌دهیم که پیروی از آن‌ها شانس یک معامله‌گر تازه‌کار (شخصی که در بازارهای مالی معامله می‌کند) را برای شروع موفقیت‌آمیز به میزان قابل توجهی افزایش می‌دهد.

 

با چقدرسرمایه می توانم تجارت در فارکس را شروع کنم

اول از همه، سرمایه گذاران تازه کار علاقه مند هستند که حداقل با چقدر سرمایه شروع به معامله در فارکس کنند. و در اینجا مهم است که فوراً یک تصور اشتباه را روشن کنیم ، که ماهیت آن این است که هرچه حداقل مبلغ سپرده نزد یک کارگزار کمتر باشد ، بهتر است. بسیاری اینترنت را در جستجوی دلالی جستجو می کنند که با 10 یا 5 دلار و گاهی حتی با یک دلار شروع کنند، و وقتی آن را پیدا می کنند بسیار خوشحال می شوند.
در واقع، هیچ چیز خوبی در آستانه پایین برای ورود به بازار وجود ندارد، زیرا معاملات فارکس با لات های استاندارد 100 هزار دلاری انجام می شود ، به این معنی که با سپرده گذاری 5-10 دلار، حتی سفارش 0.01 لات باید انجام شود. با اهرم قابل توجهی باز شود. این کوچکترین حق اشتباهی را برای معامله گر باقی نمی گذارد، اگر قیمت حتی اندکی برخلاف موقعیت او حرکت کند، Margin Call و Stop Out می توانند تقریباً بلافاصله دنبال شوند.
هرچه پول بیشتری در سپرده باشد، ریسک کمتری دارد، بنابراین، هرکسی که اولین قدم را در بازارهای مالی برمی دارد، نباید با 5 دلار شروع کند، مگر اینکه، ما در مورد حساب های سنتی صحبت می کنیم ، که در آن از 5 دلار معادل 500 دلار است. 1000 با حساب معمولی .

به معامله‌گران باتجربه توصیه می‌شود که بیش از حد به داستان‌هایی در مورد چگونگی شروع معاملات فارکس از صفر اعتماد نکنند، بلکه یک حساب با 500 دلار یا بیشتر باز کنند. به عنوان مثال، با داشتن 3000 دلار و ریسک بیش از 2٪ از حساب در هر تراکنش، می توانید در حال حاضر حدود 60 دلار در روز درآمد کسب کنید.
با سپرده های 250 تا 500 دلار، اگر در هر تراکنش بیش از 1 درصد ریسک نکنید، به طور متوسط می توانید 5 تا 10 دلار در روز درآمد کسب کنید. با این نرخ در عرض یک سال می توانید درآمد خود را به چند هزار دلار برسانید و به صورت جدی شروع به کار کنید.
همانطور که از این مثال ها می بینید، شروع تجارت در فارکس بدون سرمایه گذاری به هیچ وجه کارساز نخواهد بود، اما حتی با حداقل هزینه ها، می توانید کم و بیش پول خوبی به دست آورید.
استاندارد برای فارکس حداقل سپرده 200-500 دلار است.
اکثر کارگزاران مورد اعتماد دقیقاً چنین شرایطی را به اندازه حداقل سپرده ارائه می کنند.
با چه مبلغی می توانید تجارت در فارکس را شروع کنید، تا حد زیادی بستگی به ابزاری دارد که معامله گر با آن کار خواهد کرد.
• برای جفت ارزهای استاندارد مانند EUR/USD، USD/JPY، USD/CHF با نوسان کم یا متوسط ( دامنه حرکت قیمت ) 100-300 دلار کافی خواهد بود، اما جفت ارزهای با نوسان بالا مانند USD/ZAR، USD/NOK، USD/RUB، USD/MXN و غیره حداقل به 500 دلار و ترجیحاً 1000 دلار نیاز دارند.
نحوه انتخاب کارگزار فارکس
خوب، ما در مورد مقدار مورد نیاز تصمیم گرفتیم و آن را پیدا کردیم، اما چگونه تجارت در بازار فارکس را شروع کنیم، به کدام سایت مراجعه کنم و چه کار کنم؟ برای ورود مستقیم به بازار، دریافت مظنه و شروع معامله به موارد زیر نیاز دارید:

 •  یک کارگزار پیدا کنید؛
 •  در آن ثبت نام کنید؛
 •  باز کردن یک حساب کاربری؛
 •  واریز کنید؛
 •  دانلود پایانه معاملاتی;
 •  دارایی (ها) را انتخاب کنید، تجزیه و تحلیل کنید، یک موقعیت باز کنید و سود کسب کنید.

 

و حالا به ترتیب. انتخاب یک کارگزار یک موضوع ذهنی است، اما تعدادی از قوانین کلی در مورد نحوه شروع معاملات فارکس وجود دارد که باید از آنها پیروی کنید. اولاً، کارگزار نباید اولین کسی باشد که با آن برخورد می کند.

 

هنگام انتخاب به چه نکاتی توجه کنیم:
1. چند سال است که در بازار کار می کند . هر چه طولانی تر بهتر است ، مطلوب است که این دوره حداقل 5 سال باشد ، زیرا کلاهبرداران آشکار نمی توانند برای مدت طولانی دوام بیاورند و اگر شرکت مشکلات جدی داشته باشد ، مطمئناً در این مدت ظاهر می شوند.
2. مقررات . وجود مجوز از مراجع جدی نظارتی نشان می دهد که این شرکت در قبال کیفیت خدمات خود مسئول است و هدف آن کار طولانی مدت است. اگر کارگزار فقط توسط CySEC ( کمیسیون اوراق بهادار قبرس ) یا سایر سازمان‌های مشابه خارجی تنظیم شود، اعتبار آن بسیار کمتر از مواردی است که توسط CIF، FCA، MiFID تنظیم می‌شود .
اگر می خواهید به سرعت یاد بگیرید که چگونه تجارت در فارکس را شروع کنید، و برای گذراندن وقت به دنبال کارگزار تنبل هستید، می توانید با خیال راحت با کارگزاری که ما با آن کار می کنیم حساب باز کنید – Lite Finance .
هنگامی که یک کارگزار انتخاب می شود، تنها چیزی که باقی می ماند ثبت نام است. روند ثبت نام ممکن است از کارگزاری به کارگزاری دیگر کمی متفاوت باشد، اما به طور کلی همه چیز یکسان است: شما یا باید تمام اطلاعات اولیه خود را به یکباره وارد کنید، یا ابتدا فقط نام و ایمیل یا شماره تلفن خود را وارد کنید. لینک برای تایید و ادامه روند ارسال

خواهد شد. باید مشخص کنید:

 •  نام واقعی، مانند گذرنامه (به زبان فارسی یا انگلیسی، معمولاً در آنجا مشخص می شود)
 •  نام خانوادگی واقعی؛
 •  تاریخ تولد؛
 •  کشور محل اقامت دائم؛
 •  نشانی؛
 •  پست الکترونیک؛
 •  تلفن همراه.

همچنین، قبل از شروع تجارت در فارکس، باید رضایت خود را برای پردازش و ذخیره سازی داده ها تأیید کنید و همچنین یک قرارداد خدماتی را بپذیرید که تعهدات هر دو طرف را مشخص می کند. رمز عبور یا توسط خود کاربر اختراع می شود یا به صورت خودکار تولید می شود و به ایمیل مشخص شده یا پیامک به موبایل ارسال می شود، سپس در صورت تمایل می توان آن را در حساب شخصی تغییر داد.
علاوه بر وارد کردن داده ها در هنگام ثبت نام، باید حساب خود را تأیید کنید ( تأیید صحت داده های وارد شده ) – فقط یک اسکن از صفحه اصلی گذرنامه یا سایر مدارک هویتی رسمی و اسکن قبض آب و برق یا تلفن ثابت ارسال کنید. قبض تلفن.
این کار نه به دلیل مضر بودن دلالان، بلکه به این دلیل انجام می شود که نظارت ناظران مالی که نظم را رعایت می کنند و اجازه شستشوی درآمدهای غیرقانونی را نمی دهند، الزامی است.

هنگامی که تأیید با موفقیت انجام شد، در حساب شخصی خود در وب سایت کارگزار، روی آیتم منوی مربوطه « حساب سپرده » کلیک کنید و سیستم پرداخت مورد نظر را انتخاب کنید، معمولاً نقل و انتقالات بانکی، کارت ها، Skrill، Perfect Momey، Bitcoin، Bitcoin Cash، Ripple، Litecoin، Monero، ETH و دیگران، همه می توانند مناسب ترین راه را برای خود پیدا کنند.

اگر همه چیز به درستی انجام شود، فرآیند ایجاد یک حساب کاربری در حساب شخصی شما به پایان رسیده است، اما برای اینکه به طور مستقیم دریابید که از کجا معامله در فارکس را شروع کنید، همچنین باید یک حساب تجاری باز کنید، بله، بله، یک حساب در حساب شخصی شما هنوز یک حساب تجاری نیست .
با این حال، چیزی برای ترس وجود ندارد، شما دیگر نیازی به وارد کردن دسته ای از داده ها نخواهید داشت، معمولا فقط باید نوع حساب را انتخاب کنید ( استاندارد، سنت، ECN، PRO، PAMM… ) که تعیین می کند مقدار اهرم، حداقل سپرده، اسپرد و موارد دیگر ( کارگزاران همیشه شرایط و مقایسه بصری انواع حساب ها را نشان می دهند ).

پس از آن، یک شماره حساب ایجاد می شود ( به عنوان ورود به ترمینال معاملاتی عمل می کند ) و یک رمز عبور که باید در مکانی امن ثبت شود.
در این مورد، تمام آماده سازی ها را می توان تکمیل شده در نظر گرفت و اگر پایه نظری قبلاً شکل گرفته باشد، هیچ چیز مانع از شروع کار شما نمی شود.
چگونه تجارت فارکس را از ابتدا شروع کنیم
با داشتن نه تنها یک حساب کاربری در حساب شخصی خود، بلکه یک حساب معاملاتی نیز می توانید به نحوه صحیح شروع معاملات در بازار فارکس اقدام کنید.
مرحله بعدی دستورالعمل ما پایانه معاملاتی است.
شما ترمینال را فقط باید فقط از وب سایت کارگزار دانلود کنید، اما نه از منابع شخص ثالث: اولا، ممکن است یک مشکلی در آنجا وجود داشته باشد، و ثانیا، هنوز به درستی کار نکند، زیرا هر شرکت لیست دارایی های خود را ارائه می دهد.

فرض کنید ترمینال قبلا دانلود و نصب شده است، چگونه می توان تجارت در فارکس را از ابتدا شروع کرد؟

 

به عنوان مثال، بیایید رایج ترین پلتفرم را در نظر بگیریم – MetaTrader 4، یا همانطور که اغلب به آن MT4 می گویند . ما برنامه را اجرا می کنیم، به منوی ” فایل ” می رویم و مورد ” اتصال به حساب تجاری ” را انتخاب می کنیم، پس از آن فرمی برای وارد کردن شماره و رمز عبور ایجاد شده در حساب شخصی حساب ظاهر می شود.

 •  نکته اصلی این است که آن را با ورود / رمز عبور از حساب شخصی خود اشتباه نگیرید، زیرا اینها چیزهای کاملاً متفاوتی هستند.

خوب، اتصال انجام شده است و حساب معاملاتی در ترمینال نمایش داده می شود، اما صفر روی آن وجود دارد. قبلاً در ابتدای مقاله در مورد میزان شروع معامله در فارکس صحبت کردیم، معمولاً حداقل 100 دلار برای یک حساب واقعی است، اما برای معامله گران تازه کار گزینه های دیگری وجود دارد که به صرفه جویی در پول و اعصاب کمک می کند تا زمانی که پول کافی به دست آید. انباشته شده یک تجربه
برای شروع تجارت در فارکس از ابتدا، می توانید یک حساب آزمایشی باز کنید ( این حساب دقیقاً مانند یک حساب واقعی کار می کند، فقط معاملات به صندوق های مجازی می روند ). این یک گزینه خوب برای شروع معاملات فارکس بدون پول برای کسانی است که اصلاً دانشی ندارند.
اما نسخه ی نمایشی دارای اشکالات جدی است.
در فارکس نه تنها دانش نظری، بلکه روانشناسی نیز از اهمیت بالایی برخوردار است. معاملات در نسخه آزمایشی در مقادیر مجازی زیاد انجام می شود که معامله گر به راحتی از آنها جدا شد، زیرا این هنوز پول واقعی نیست، بنابراین آن مدیریت ریسک و نظم و انضباط را آموزش نمی دهد، علاوه بر این، شما ناخواسته با تراکنش ها به صورت سطحی رفتار خواهید کرد.
تصور کنید که یک حساب واقعی برای 5000 دلار گذشته باز کرده اید، مطمئن باشید که حداکثر آنالیز را قبل از تراکنش انجام خواهید داد و وقتی آن را باز می کنید، استرس بر شما غلبه می کند . چنین چیزی در یک حساب آزمایشی و همچنین تراکنش های موفق وجود ندارد.
بهتر است بلافاصله با یک حساب واقعی شروع کنید، حتی با حداقل سپرده، که باز هم بسیار بهتر از یک نسخه آزمایشی است، و شما بلافاصله تجربه معاملات واقعی را شروع خواهید کرد .
یکی دیگر از گزینه‌های نحوه شروع معاملات فارکس بدون سرمایه‌گذاری می‌تواند استفاده از پاداش یک کارگزار باشد، به عنوان مثال، Lite Finance ، پاداش‌ها اغلب به 100٪ مبلغ می‌رسند. با این پول می توانید مانند سرمایه خود معامله کنید که تمرین خوبی خواهد بود.

تحلیل بازار

اکنون باید تصمیم گرفت – با کدام جفت ارز کار کنیم و تعیین کنیم که آیا بخریم یا بفروشیم؟
انتخاب یک جفت ارز ممکن است به استراتژی یا تحلیل انتخاب شده بستگی داشته باشد، اما توصیه می‌کنیم به جای اینکه قدرت خود را بر روی ده‌ها نماد گسترش دهید و واقعاً قیمت آن‌ها را درک نکنید، یک یا دو جفت ارز را دنبال کنید و یک تحلیل عمیق و کامل انجام دهید.

تجزیه و تحلیل فنی . بر اساس مطالعه نمودارها، رفتار گذشته را برای پیش بینی ها تحلیل کنید. روش های مختلفی استفاده می شود، به عنوان مثال:

 •  شاخص ها
 •  تجزیه و تحلیل شمعدان ژاپنی
 •  الگوها
 •  اقدام قیمت

تحلیل بنیادی . بر اساس وضعیت اقتصادی و سیاسی کشورها و استفاده از این اطلاعات برای توجیه تصمیمات تجاری است . از تقویم اقتصادی استفاده می شود، قوانین جدید مؤثر بر توسعه اقتصاد و غیره، به عنوان مثال ، خروج بریتانیا از اتحادیه اروپا مبنای اساسی سقوط پوند در هنگام اتخاذ این تصمیم است، تحلیل فنی در اینجا به سادگی ناتوان است.
در اینجا می خواهیم بیشتر به شما بگوییم، اما باید بدانید که بیش از صد کتاب در مورد تحلیل بازار نوشته شده است و این موضوع بسیار بزرگ است.
مقالات زیادی در وب سایت ما به موضوع تحلیل بازار اختصاص داده شده است که می توانید حداقل اصول و روش ها را بیاموزید. توصیه می کنیم فقط در مورد آنچه که برای شما راحت تر است صحبت کنید. بسیاری از متخصصان بر این باورند که استراتژی ها و روش های پیچیده تجزیه و تحلیل فقط شما را از واقعیت دور می کند و شما را بیشتر گیج می کند.
به طور متناقض، برای مبتدیان غیرمعمول نیست که فقط به این دلیل که هنوز چیزهای زیادی نمی دانند کسب درآمد می کنند.

انتخاب یک استراتژی

تجارت فارکس بدون سیستم ‌بندی و شکل‌گیری یک استراتژی واضح که از الگوهای شناخته شده بازار استفاده می‌کند، غیرممکن است. هر استراتژی ویژگی های خاص خود را دارد

و برای سبک خاصی از معاملات مناسب است. در این مورد، عوامل زیر در نظر گرفته می شود:

 •  فاصله زمانی که معامله انجام می شود؛
 • جفت ارز؛
 •  قوانین ورود و خروج از بازار
  استراتژی معاملاتی مجموعه ای از اقدامات است که یک معامله گر با هر تراکنش تکرار می کند.
  معامله گرانی هستند که فقط روی اخبار کار می کنند و کسانی هستند که فقط روی اندیکاتور RSI کار می کنند. استراتژی های زیادی وجود دارد و در زمان و نوع تجزیه و تحلیل، مدت زمان معاملات، میزان سرمایه و غیره متفاوت است.
 • می‌توانید استراتژی‌ها را در منوی سایت ما بیابید و نحوه عملکرد آنها در عمل و تفاوت آنها را درک کنید.

از اینکه شما را به جستجوی منوها و سرفصل ها هدایت می کنیم ناراحت نشوید، اما در واقع، استراتژی های زیادی وجود دارد و به عنوان مثال، یکی از آنها را به شما نشان خواهیم داد.
طبق استراتژی Le Confort، معامله گران با دو شاخص تحلیل تکنیکال کار می کنند – باندهای بولینگر و CCI .
اگر خط قیمت از مرزهای پایین باندهای بولینگر فراتر رود و در همان زمان به زیر سطح کلیدی شاخص کانال کالا برسد، معامله خرید باز می شود :

اگر یک وضعیت آینه ای ایجاد شود ، زمانی که خط قیمت از حد بالایی بولینگر و ناحیه بالایی اندیکاتور CCI فراتر رود، تراکنش فروش باز می شود :

 1. دستورالعمل برای مبتدیان
 2.  یک کارگزار قابل اعتماد پیدا کنید.
 3.  ثبت نام و تایید کنید.
 4.  یک حساب تجاری باز کنید و سپرده گذاری کنید (ترجیحا حداقل 100-300 دلار).
 5.  ترمینال را نصب کنید
 6.  یک دارایی را انتخاب کنید و آن را تجزیه و تحلیل کنید.
 7.  استراتژی مناسب را انتخاب کنید و آن را به وضوح دنبال کنید.
 8.  تجارت را باز کنید، منتظر تغییرات در بازار باشید و با سود آن بسته شوید.
 9.  برداشت سود به جزئیات مشخص شده.
 10. نمونه ای از تجارت ما

ما یک پلت فرم معاملاتی از LiteFinance نصب کرده ایم . در فهرست دارایی‌ها، جفت ارز AUDUSD را انتخاب کردیم که اندازه لات کوچک را نشان می‌دهد. قیمت به سطح مقاومت قوی رسیده است و باید معکوس شود. برای باز کردن یک معامله، دکمه فروش را فشار دادیم – فروش:

اگر قیمت شروع به کاهش کند، آنوقت ما سود خواهیم داشت. بعد چه اتفاقی افتاد:

ما تصمیم گرفتیم بلافاصله معامله را ببندیم تا سود را ثابت کنیم و آن را در حساب شخصی خود دریافت کنیم:

نتایج را می توان در زیر نمودار در تب Trades مشاهده کرد :

شروع معامله در فارکس آسان و بسیار جالب است زیرا بازار مالی بزرگی است که باید همیشه در آن به روز باشید.
این یک فعالیت برای افراد با تجربه است که فرصت های عالی دارند. این نه تنها واقعیت درآمد است، بلکه فرصتی برای کار کردن تقریباً از هر مکان روی زمین که اینترنت وجود دارد نیز هست. اما اگر رویاها را جدی نگیرید و پشتکار نداشته باشید به واقعیت تبدیل نمی شوند.

ممکن است شما دوست داشته باشید

نقش اخبار مالی در تصمیم‌گیری‌های معاملاتی فارکس

بازار فارکس به عنوان بزرگ‌ترین بازار مالی جهان، محلی برای معامله ارزهای مختلف است. این …

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *