آموزش فارکس از ابتدا: تبادل درس های معاملاتی برای مبتدیان

آموزش فارکس از ابتدا: تبادل درس های معاملاتی برای مبتدیان

مشتریان تازه کار که تازه شروع به آشنایی با معاملات کرده اند، معمولاً آموزش فارکس را از ابتدا انجام می دهند. این شامل یک سخنرانی مقدماتی (درکی کلی از بازار می‌دهد) و مروری بر اصول اولیه معاملات حاشیه و همچنین تعامل با ترمینال است.

اثربخشی یادگیری تجارت در فارکس

آموزش فارکس هم برای مبتدیان و هم برای معامله گران با تجربه طراحی شده است. این کمک می کند تا نه تنها دانش اولیه را به دست آوریم، بلکه به توسعه استراتژی های تجاری موفق جدید، فکر کردن به رویکردهای جالب برای تجزیه و تحلیل بازار کمک می کند. یک مزیت بزرگ این است که دوره ها از راه دور هستند و دسترسی به مطالب بسته فارکس برای مبتدیان با توجه به داده های شخصی فراهم می شود.

برای راحتی بیشتر، مواد آموزشی به درس های بزرگ، اما در عین حال کوچک با وظایف عملی در پایان تقسیم می شوند. در صورت داشتن هرگونه سوال در مورد مطالب ارائه شده، دانش آموز می تواند از معلم راهنمایی بخواهد. یک متصدی شخصی که کل فرآیند یادگیری دانش‌آموز را کنترل می‌کند، صحت وظایف آزمون را بررسی می‌کند و به همه سؤالات در مورد موضوع دوره پاسخ می‌دهد. اگر پس از اتمام آموزش، دانش آموز کاملاً مطمئن نیست که چگونه فارکس را به درستی بازی کند، می تواند تا دو هفته دیگر به صورت رایگان با کیوریتور مشورت کند. همه اینها باعث می شود دوره ها بسیار راحت و موثر باشند.

مراحل یادگیری تجارت در فارکس

در فارکس، یادگیری از ابتدا با یک دوره مقدماتی ساده آغاز می شود، که در دسترس ترین شکل، مقدمه ای گام به گام را برای معامله گر در آینده با درک اساسی از بازار، اصول عملکرد آن و اصول تکنیک های معاملاتی فراهم می کند. در زیر مراحل اصلی یادگیری معامله در بورس را بررسی خواهیم کرد.

کسب دانش اولیه

مطالب دوره به تفصیل اصول کلی معاملات سفته بازانه مبادله ای را توضیح می دهد و همچنین به کسب تجربه معاملات موفق و حتی کسب اولین پول در بازار بدون سرمایه گذاری زیاد کمک می کند.

بخش های دوره به شکل زیر است:

 • آشنایی با فارکس؛
 • مطالعه ویژگی ها و انتخاب جفت ارز؛
 • مطالعه اصول کلی معاملات (اجرای فرآیند خرید و فروش، دستور بستن و باز کردن موقعیت، در نظر گرفتن حجم معاملات و حاشیه احتمالی، سفارشات معاملاتی و نمونه‌هایی از معاملات)؛
 • تمرینات عملی در مورد کار با ترمینال )رابط MetaTrader 4 و به طور کلی، مطالعه ویندوز و تب ها)؛
 • مطالعه پنجره نمودارها، دوره ها و انواع آنها.
 • مطالعه فرآیند معاملات (باز کردن و بستن یک موقعیت، قرار دادن و حذف یک سفارش معلق، ایجاد تغییرات در یک موقعیت یا یک سفارش در انتظار).
 • آشنایی با ترمینال معاملاتی

ترمینال بسیاری از عملکردهای مفید را انجام می دهد. ترمینال اجازه می دهد:

 1. انجام معاملات در بورس؛
 2. تحلیل حرکت ارزها؛
 3. نرم افزار اتوماسیون معاملات را اعمال و حتی ایجاد کنید.

در همان ابتدای آموزش، معامله گر تنها به توسعه عملکرد مقدماتی می پردازد، که با اجرای عملیات اساسی و کنترل حساب خود با استفاده از نسخه آزمایشی رایگان همراه است. با این وجود، دوره برای مبتدیان به شما این امکان را می دهد تا تفاوت های ظریف رابط ترمینال، پنجره ها و برگه های اصلی آن را با جزئیات درک کنید.

در مرحله اول آموزش، دانش آموزان پنجره های زیر را در نظر می گیرند:

مروری بر بازار، جایی که مظنه های فعلی جفت ارز و همچنین ابزارهای فرعی پخش می شود.

ناوبری ، که فرصت‌هایی را برای کار با ابزارهایی مانند «شاخص‌ها»، «اسکریپت‌ها» و «کارشناسان» و همچنین برای تجزیه و تحلیل اطلاعات به‌روز در بازار و خودکارسازی فرآیندهای معاملاتی ایجاد می کند.

ترمینال که شامل 8 تب است که 3 برگه اصلی هستند (برگه “تجارت” اطلاعاتی در مورد وضعیت حساب ارائه می دهد، “تاریخچه حساب” – در مورد نتایج عملیات انجام شده در حساب تجاری، و “اخبار” – در مورد رویدادهای مهمی که ممکن است بر تغییرات نرخ ارز تأثیر بگذارد).

روش های نشانگر اتصال

برای تعیین جهت روندها، تحلیل تکنیکال بازار با استفاده از روش های شاخص خاص مورد نیاز است. تعداد زیادی مدل و نشانگر وجود دارد که به نوسانگرهای ریاضی و نشانگرهای جهت حرکت تقسیم می شوند. در این دوره هر دو زیر گروه به تفصیل مورد بحث قرار می گیرند، اما توجه ویژه ای به جهت قیمت ها می شود، زیرا با اتصال صحیح کار با آنها، یک معامله گر تازه کار به طور بالقوه می تواند سیگنال ها و داده هایی را دریافت کند که تا حد زیادی بر شناسایی روند لازم و ایجاد آن تأثیر می گذارد.
یک تصمیم موفق در آینده

اگر یک معامله گر در ابتدای سفر خود این سوال را بپرسد “چگونه در فارکس ضرر نکنیم؟”، در طول آموزش باید به ساده ترین و در عین حال قابل اعتمادترین شاخص – میانگین متحرک توجه ویژه ای شود. این شاخص به فرد مبتدی کمک می کند تا تجزیه و تحلیل فنی را به درستی انجام دهد و معاملات سودآور را با حداقل ضرر انجام دهد.

با استفاده از روش گرافیکی

معامله گران و معلمان باتجربه فارکس تجارت روند را چندان قابل اعتماد نمی دانند، بنابراین تجزیه و تحلیل گرافیکی عمیق را آموزش می دهند.

در دوره ها آنها نه تنها به اصول اولیه، بلکه به ظرافت های مختلف ساخت رایج ترین فیگورهای گرافیکی با استفاده از خطوط روند نگاه می کنند. توجه زیادی به مطالعه الگوهای معکوس و ادامه روند و همچنین تفاوت آنها، اثربخشی در انجام یک تحلیل گرافیکی جامع می شود.

در بخش عملی آموزش، از دانش آموزان دعوت می شود تا تجزیه و تحلیل گرافیکی دو شکل – “مثلث صعودی” و “سر و شانه” را انجام دهند تا شکست خط روند، حرکات قیمت و اهداف را تعیین کنند. چنین تحلیلی شامل تکرار قیمت و الگوهای اساسی بازار است. مطالعه این بخش به معامله گر مبتدی کمک می کند تا به درستی پیش بینی کند و جهت روند را با دقت بالا تعیین کند.

یادگیری استراتژی اسکالپینگ

اسکالپینگ یک فرآیند نسبتاً دشوار برای یک مبتدی است، زیرا نیاز به اجرای بسیار سریع تعداد زیادی از معاملات در یک بازه زمانی محدود دارد، معمولاً با فاصله زمانی چند ثانیه تا چند دقیقه از لحظه باز شدن یک معامله تا زمانی که معامله بسته شود. بسته آموزش اول از همه به معامله گر اجازه می دهد تا با استراتژی های اصلی اسکالپینگ فارکس آشنا شود و بفهمد که آیا این روش معاملاتی برای او مناسب است یا خیر. از این گذشته ، موفقیت در چنین معاملاتی تا حد زیادی به توانایی فرد در تفکر سریع و تصمیم گیری و همچنین به مدت زمانی که او مایل است به شغل اختصاص دهد بستگی دارد. از آنجایی که اسکالپینگ تقریباً مستلزم آنالیز مداوم و قرار دادن چندین سفارش به طور همزمان است، معامله معمولاً یک روز کامل طول می کشد.

به این ترتیب، هیچ دستورالعملی برای اسکالپینگ صحیح وجود ندارد، اما تعدادی استراتژی وجود دارد که در دوره مورد بحث قرار می گیرد. اصلی ترین آنها عبارتند از:

 • گرفتن لگد در حرکات ضربه ای؛
 • پوست سر در دو جهت؛
 • روند اسکالپینگ؛
 • روند متضاد با میانگین گیری؛
 • خرابی ها؛
 • اسکالپ بصری؛
 • مقدمه ای بر تحلیل بنیادی؛

مطالعه کیفی فارکس بدون آشنایی عمیق با تحلیل بنیادی آمار بازار غیرممکن است. این دوره به درک همه پیچیدگی های تجزیه و تحلیل مقایسه ای و پیشرفت توسعه دو کشور مختلف کمک می کند به ویژه، با جفت ارزهایی که معامله گر شروع به کار می کند. همچنین، معلمان به دانش‌آموزان کمک می‌کنند تا شاخص‌هایی را که بر اقتصاد تأثیر می‌گذارند درک کنند و روندها را بر اساس عوامل چرخه تجاری پیش‌بینی کنند.

در پایان دوره، معامله‌گر قادر خواهد بود تمام رویدادهایی را که بر عرضه و تقاضای ارزها تأثیر می‌گذارد، از جمله تأثیر بیشتر بر بازار، ارزیابی کند. یک فارغ التحصیل به راحتی روابط بین عوامل سیاسی، بلایای طبیعی و نرخ ارز را پیدا می کند.

دوره های معاملاتی را از ابتدا مبادله کنید

تجارت در بورس یکی از سخت ترین انواع سرمایه گذاری در نظر گرفته می شود و تجارت منظم و مداوم کسب درآمد کلان دشوارتر است. این روش کسب درآمد نیاز به دانش تخصصی و زمان زیادی دارد. بسیاری از کارشناسان به درستی از دوره های معاملاتی فارکس بیزارند، زیرا آماتورها اغلب خود را معلم می نامند. برای اینکه در قلاب یک فریبکار نیفتید، اما برای به دست آوردن دانش واقعا ارزشمند و یادگیری اسرار و استراتژی های موثر، باید دوره ها را با دقت انتخاب کنید. برای انجام این کار، می توانید مستقیماً در صرافی از ابتدا آموزش ببینید – معلمان فارکس تمام اطلاعات ضروری را ارائه می دهند که یک مبتدی قادر به تسلط بر آن است.

آموزش پولی و رایگان

فارکس فرصتی را برای یادگیری به صورت پولی و رایگان فراهم می کند. دوره های رایگان به مبتدیان کمک می کند تا مهارت های اولیه را بیاموزند و در نسخه آزمایشی تمرین کنند، اما برای آموزش های پیشرفته باید هزینه پرداخت کنید.

باید درک کرد که برنامه آموزشی نمی تواند یک نتیجه مثبت را تضمین کند، بلکه فقط دسترسی به مواد آموزشی را که با دقت فکر شده و توسط متخصصان واقعی جمع آوری شده است، فراهم می کند. صرافی اصول اولیه کار موفق را توضیح می دهد، اطلاعاتی در مورد معاملات آربیتراژ در بازار سهام ارائه می دهد، به تعیین بهترین زمان برای ورود و خروج از معامله کمک می کند. همچنین در پایان دوره، معامله گر می تواند دارایی های خود را به درستی تجزیه و تحلیل کند و ریسک ها را به حداقل برساند.

برعکس، اگر دوره آموزشی نوید نتایج 100% و سود فوری را می دهد، باید مراقب باشید. فراموش نکنید که قبل از پرداخت هزینه برای هر دوره، حداقل باید با محتوای آن آشنا شوید، زیرا ممکن است شامل اطلاعاتی باشد که از قبل در مالکیت عمومی است. دوره های فارکس حاوی مطالب منحصر به فردی در هر دو نسخه پولی و رایگان هستند و نظرات مثبت زیادی در مورد یادگیری تجارت وجود دارد که باید آخرین شک ممکن را برطرف کند.

معقول ترین شروع کار یک معامله گر این است که به تدریج پایه و سپس نکات ظریف تجارت ارز را یاد بگیرد. ابتدا می توانید در دوره های رایگان فارکس شرکت کنید، سپس فیلم های آموزشی را تماشا کنید، نظرات سرمایه گذاران را بخوانید. همه اینها به شما کمک می کند تا به سرعت شرایط، مفاهیم و مکانیسم های کلیدی بازار را درک کنید. همچنین می توانید یک سپرده آزمایشی به عنوان هدیه دریافت کنید و مهارت های خود را در عمل آزمایش کنید و سپس به تجارت با وجوه واقعی بروید.

 

 

ممکن است شما دوست داشته باشید

استراتژی‌های معاملاتی برای بازارهای نوسانی در فارکس

بازار فارکس با نوسانات خود، فرصت‌های بی‌شماری برای معامله‌گران فراهم می‌کند. اما این نوسانات می‌توانند …

One comment

 1. محتوای بسیار کامل و مفیدی برای یادگیری فارکس ارائه داده‌اید. از تلاش شما سپاسگزارم.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *