کاوش الگوهای کندل بیشتر – ورق تقلب!

مقدمه

در درس های قبلی، ما بسیاری از الگوهای کندل را مورد بحث قرار داده ایم که برخی از انها تک بودند، برخی از انها الگوهای چند کندلی (Dual & Triple) بودند. اما الگوهای زیادی وجود دارد که باید از انها اگاه باشید. از انجا که پوشش هر یک از انها امکان پذیر نیست، ما برخی از سوداورترین و مهم ترین الگوهایی را که همه باید از ان اگاه باشند، انتخاب کرده ایم. بنابراین، این مقاله اساسا به عنوان یک ورق تقلب برای هر مرجع عمل می کند. با اشاره به این راهنما، می توان ساختار اساسی قیمت عمل تمام این الگوهای مهم را که در زیر ذکر شده است، دریافت کرد.

چکش الگوی کندل

این یک الگوی کندل است که نشان دهنده یک معکوس احتمالی به سمت بالا است. چکش بیشتر پس از یک روند نزولی طولانی مدت دیده می شود. در روزی که این الگو شکل می گیرد، بازار به سمت فروش متمایل خواهد شد. همانطور که کندل به پایان می رسد، بازار بهبود می یابد و در نزدیکی علامت بدون تغییر یا شاید کمی بالاتر بسته می شود.

این یک نشانه واضح از معکوس شدن بازار است. ما باید معاملات را فقط پس از ظهور یک کندل تایید و نه قبل از ان انجام دهیم. بنابراین ما یک کندل صعودی را در نمودارها بلافاصله پس از الگوی Hammer می بینیم، خرید جفت ارز را در نظر بگیرید.

الگوی کندل Doji

این الگو از یک کندل تشکیل شده و یک الگوی خنثی محسوب می شود. Doji نشان دهنده تعادل بین عرضه و تقاضا است. ظاهر این الگو نشان دهنده یک کشش جنگی است که در ان نه گاوها و نه خرس ها برنده نمی شوند.

در صورت روند صعودی، گاوها در نبرد پیروز خواهند شد و قیمت بالاتر می رود، اما پس از ظهور دوجی، قدرت گاوها در شک است. برعکس در مورد روند نزولی درست است. اگر ما با این الگو مواجه شویم، باید منتظر تایید بیشتر برای انجام هر اقدامی باشیم.

پر سر و صدا الگوی کندل

الگوی پر سر و صدا یک الگوی معکوس دو کندل است که نشان دهنده یک معکوس احتمالی از روند نزولی به روند صعودی است. این الگو معمولا در انتهای یک روند نزولی دیده می شود. کندل دوم در الگوی باید صعودی باشد و باید در زیر پایین روز قبل باز شود و بیش از نیمه راه را به کندل نزولی روز قبل بسته شود.

ما به طور کلی پس از توجه به این الگو دو گزینه خواهیم داشت. یا ما می توانیم جفت فارکس را خریداری کنیم تا از روند صعودی که در حال شروع است بهره مند شویم یا می توانیم به خرید “گزینه ها” برای کاهش ریسک نگاه کنیم.

فرو بردن الگوی کندل

این دو الگوی معکوس کندل است که در انتهای یک روند نزولی یا یک روند صعودی شکل می گیرد. الگوی فرو بردن صعودی زمانی شکل می گیرد که یک کندل کوچک “قرمز” با یک کندل بزرگ “سبز” دنبال می شود که به طور کامل کندل روز گذشته را در بر می گیرد. برای یک الگوی فرو بردن نزولی، وضعیت برعکس است.

سایه های کندل کوچک باید ترجیحا کوتاه باشد و بدنه کندل بزرگ باید بر کل کندل روز قبل غلبه کند. هنگامی که ما در سراسر یک الگوی کندل نزولی می ایند، ما باید معاملات فروش ما فعال و بالعکس.

خط جلسه الگوی کندل

این الگو یک الگوی معکوس دو کندل است که در یک روند نزولی رخ می دهد. اولین کندل باید یک کندل نزولی باشد و به دنبال ان یک کندل صعودی بلند دوم که گپ دارد و بالاتر بسته می شود. این نزدیک در همان سطح به عنوان بسته شدن کندل اول است.

این الگو تنها نشانه صعودی جزئی و قدرت خرید است، اما نه به طور کامل. معامله گران باید به دنبال نشانه های دیگری از معکوس شدن به جای تکیه بر الگوی مستقل باشند، زیرا فقط الگوی خط جلسه تایید روشنی برای معکوس شدن کامل روند نیست.

الگوی کندلی حرمی

این یک الگوی معکوس کندل دوگانه است که نشان دهنده معکوس شدن روند صعودی یا نزولی است. در الگوی صعودی Harami، کندل اول معمولا یک کندل قرمز با بدنه واقعی بزرگ است و کندل دوم یک کندل سبز کوچک است. این در مورد الگوی نزولی Harami مخالف است.

معامله گران باید به ظاهر الگوی صعودی Harami به عنوان نشانه خوبی از گرفتن موقعیت های خرید در بازار نگاه کنند. به همین ترتیب، ما باید زمانی که ظهور الگوی نزولی Harami را تایید می کنیم، کوتاه شویم.

سه کلاغ سیاه الگوی کندل

این الگو شامل سه کندل قرمز است و معکوس شدن روند صعودی را پیش بینی می کند. این اتفاق اغلب رخ نمی دهد، اما زمانی که اتفاق می افتد، می توانیم مطمئن باشیم که بازار معکوس خواهد شد.

اولین کندل در این الگو یک کندل نزولی بلند است که در یک روند صعودی غالب ظاهر می شود. دوم و سوم نیز تقریبا همان اندازه و رنگ هستند، نشان می دهد که خرس ها به طور محکم در کنترل هستند. این الگو برای معامله گران بلند مدت مفید است که موقعیت های کوتاه مدت را می گیرند و انها را برای چند هفته نگه می دارند.

رها کودک الگوی کندل

این یک الگوی معکوس سه کندل است که در طول یک روند نزولی رخ می دهد. اولین کندل در این الگو یک کندل نزولی است. کندل دوم یک Doji است که از کندل قبلی گپ دارد. کندل سوم یک کندل بلند صعودی است و بالای کندل دوم باز می شود.

ما باید موقعیت های طولانی را تنها در صورتی که قیمت بالاتر از نوار سوم در این الگو شکسته شود. همچنین، اطمینان حاصل کنید که از یک دستور توقف محدود برای مدیریت ریسک اضافی استفاده کنید.

الگوی کندل مشورتی

Deliberation یک الگوی کندل معکوس نزولی سه خطی است که در طول روند صعودی رخ می دهد. این الگو از سه کندل صعودی تشکیل شده است. کندل های اول و دوم دارای بدنه های بسیار بزرگ نسبت به سومی هستند.

این الگو نشان دهنده یک معکوس نزولی روند صعودی فعلی است. تایید معمولا یک کندل قرمز است که بر نقطه میانی بدن کندل دوم غلبه می کند. ما می توانیم موقعیت های تهاجمی در جفت ارز را درست بعد از اینکه متوجه کندل تاییدی شدیم. این الگو به ندرت در نمودارهای قیمت دیده می شود، اما به نظر می رسد، بسیار ارزشمند است.

سه خط اعتصاب الگوی کندل

ما تا کنون در مورد الگوهای کندل تک، دوگانه و سه گانه بحث کرده ایم. Three Line Strike چهار الگوی کندل اول است که نشان دهنده ادامه روند فعلی است. این الگو را می توان در هر دو بازار صعودی و نزولی یافت، بسته به روند.

در یک روند صعودی، اول، دوم و سوم صعودی هستند و هر کندل باید بالاتر از کندل قبلی بسته شود. کندل چهارم نزولی است و در زیر کندل اول بسته می شود. ما می توانیم موقعیت های خرید را تنها پس از روند توسط شاخص های فنی مانند RSI و MACD تایید کنیم.

یادگیری تشخیص و تفسیر الگوهای کندل برای هر کسی که ارزو دارد یک معامله گر فنی حرفه ای باشد مهم است. تکمیل این مهارت به زمان و تمرین می انجامد. اما هنگامی که شما این الگوها را تسلط می دهید، می توانید با اعتماد به نفس کافی تجارت کنید، زیرا می دانید چگونه بازار را بهتر بخوانید.

این در مورد الگوهای کندل و نحوه تجارت انها است. در درس اینده خواهیم دید که چگونه کندل ها را با استفاده از سطوح حمایت و مقاومت معامله کنیم. ما امیدواریم که شما این الگوها را بهتر تمرین کنید و به یک تجارت بهتر تبدیل شوید. لطفا به ما اطلاع دهید اگر شما هر گونه سوال در نظرات زیر.

ممکن است شما دوست داشته باشید

استراتژی‌های معاملاتی برای بازارهای نوسانی در فارکس

بازار فارکس با نوسانات خود، فرصت‌های بی‌شماری برای معامله‌گران فراهم می‌کند. اما این نوسانات می‌توانند …

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *