فارکس در مقابل سهام برای مبتدیان — تفاوت آنها در چیست؟ 

در حالی که صنعت مالی شامل بسیاری از انواع مختلف ابزارهای تجاری است، به نظر می رسد اکثریت معامله گران دو تا از آن ابزارها را ترجیح می دهند: ارزها و سهام. اما سوال این است که آیا باید فارکس یا سهام را انتخاب کنید؟ خوب ، برای پاسخ به این سوال به سرعت ادامه می دهیم .

در مقایسه فارکس با سهام، آشکار می شود که بازار FX کمتر فرار است و دسترسی بیشتری ارائه می دهد، شرایط یا فناوری ها، نسبت به سهام است. این بدان معنی است که الزامات سپرده معمولا پایین تر است، شما را وادار به استفاده از برخی از بهترین نرم افزار تجاری (رایگان!) و با استفاده از اهرم، شما می توانید سرمایه تجاری خود را به طور قابل توجهی افزایش دهید.

در مقابل، معاملات سهام فرارتر است (به ویژه در زمان COVID)، نه به عنوان تکنولوژیک پیشرفته، و معمولا نیاز به سرمایه قابل توجهی بزرگتر برای شروع دارد.

با این حال، دلیل کافی برای محدود کردن خود به یک بازار واحد نیست. بیایید  بیشتر به جزئیات این بازارها و کشف جوانب مثبت و منفی از سهام و معاملات فارکس بپردازیم.

بزرگترین تفاوت بین فارکس و معاملات سهام

وقتی صحبت از تفاوت های این دو می شود، آنهایی که همیشه باید آنها را در نظر داشته باشید، عناصر بسیار خاص هستند. اینها نوسانات، اهرم مالی، و ساعات معاملات بازار هستند.

تجارت فارکس به دلیل نقدینگی بسیار بالا و معاملات شبانه روزی شناخته شده است. میزان اهرم بیشتر به کارگزاری بستگی دارد که شما از آن استفاده می کنید و مقررات محلی در منطقه یا کشورتان. همچنین استراتژی هایی که معامله گران ترجیح می دهند از آن استفاده کنند، بیشتر استراتژی های تجاری کوتاه مدت هستند.

از سوی دیگر، معامله گران سهام یک استراتژی تجاری بلند مدت را ترجیح می دهند از آنجایی که آنها بیشتر بر درآمد بلند مدت متمرکز شده اند. بنابراین ، هنگامی که آن را به فارکس و یا سهام معاملات روز می آید ، این استراتژی خواهد بود مفید تر برای معامله گران فارکس خواهد بود.

در طول سال ها ثابت شده است که سهامها قادرند در طول شرایط اقتصادی چالش برانگیز سودآورتر باشند. بنابراین، بیایید بگوییم که به دلیل وضعیت بازار، قیمت یک شرکت خاص کاهش یافته است. اگر شما موفق به خرید سهام شرکت در طول این زمان و شما با استفاده از یک استراتژی تجاری بلند مدت، شما قادر خواهید بود آن را به فروش بعد زمانی که بازار تثبیت می شود.

نوسانات ، اهرم ، و ساعت معاملات — فارکس ، انتظار : کاهش از اختلاف سود سهام

نوسانات چیزی است که تغییرات و حرکات کوتاه مدت قیمت را اندازه گیری می کند. کسانی که از استراتژی های تجاری کوتاه مدت استفاده می کنند، آن را بسیار مفید خواهند یافت. آنها با تکیه بر نوسانات مطمئن می شوند که آنها در حال ساخت سود سریعتر هستند. معامله گران دیگر با بازارهای کمتر فرار راحت تر هستند زیرا، برای آنها، سرمایه گذاری بسیار کمتر مخاطره آمیز است.

بنابراین، عمدتا، معامله گران فارکس، با استفاده از استراتژی هایی مانند پوسته پوسته شدن و معاملات روز از بازارهایی استفاده خواهند کرد که برای نوسانات شناخته شده اند، در حالی که دیگران، که موقعیت های خود را برای مدت طولانی تری خریداری و نگه می دارند، از سهام استفاده خواهند کرد زیرا بیشتر پایدارتر هستند.

اهرم چیز دیگری است که باید مورد بحث در حالی که صحبت کردن در مورد فارکس در مقابل تفاوت بازار سهام است. بنابراین، بیایید در مورد وضعیت مربوط به اهرم مالی در ایالات متحده بحث کنیم. در ایالات، اگر شما در حال معامله سهام باشید ، شما به احتمال زیاد دسترسی به اهرم 1:2 داشته باشید. از سوی دیگر اهرم تجاری FX در کشور می تواند تا ۱:۵۰ بالا برود.

در دیگر نقاط جهان، جایی که بازار به خوبی تنظیم نشده است، می توانید با اهرم بسیار بالاتری برخورد کنید. برخی از کارگزاران در کشورهای جهان به عنوان اهرم بالای ۱:۱۰ ارائه می دهند که می تواند برای سرمایه گذاران بسیار مخاطره آمیز باشد.

یکی دیگر از تفاوت های عظیم این دو، ساعات کار بازار است. بازار فارکس ۲۴ ساعت در روز باز است زیرا وقتی یک بازار بسته می شود، بازار دیگری باز می شود.

خطرات اهرم بالا

اگر چه اهرم چیزی است که سرمایه گذاران ممکن است مفید پیدا کنید، آن را نیز بسیار خطرناک و مخاطره آمیز باید بدانیم . این کار شانس سود بزرگتر را فراهم می کند، اما آن را نیز به ارمغان می آورد که خطرات بالاتر است. بنابراین بسیاری از سرمایه گذاران تصمیم می گیرند که استفاده از اهرم بالا را کنار بگذارند. بسیاری از سرمایه گذاران از بازار سهام استفاده می کنند زیرا به دلیل اهرم مالی پایین ریسک کمتری محسوب می شود.

در حالی که انتخاب ابزار برای تجارت انجام می دهید ، شما نیز باید در نظر داشته باشید زمانی که ابزار معامله می شود چه ساعاتی می باشد .  بیشتر از ساعت ۹:۳۹ شروع می شود و حدود ساعت ۱۶ به پایان می رسد. از سوی دیگر بازار معاملات فارکس به صورت شبانه روزی فعال است.

فارکس در مقابل سهام مثبت و منفی

مهم نیست که شما در دنیای تجارت چه می کنید، همه چیز مزایا و معایب خود را دارد. در بیشتر موارد این مثبت ها و منفی ها بسیار ذهنی هستند. چیزی است که یک نقطه ضعف برای یکی ممکن است یک مزیت برای معامله گران دیگر باشد.

به عنوان مثال، یکی از بزرگترین مزایای فارکس نوسانات بالا است، دسترسی مبتدیان بسیار آسان است، و می تواند در یک دوره زمانی کوتاه تر بسیار سودآور باشد. از سوی دیگر کمی سخت است که بفهمیم علل اصلی ترین تغییرات بازار چه هستند.

همچنین قیمت جفت ارز زمانی بسیار حساس است که صحبت از رویدادهای سیاسی جاری در سطح جهانی می شود.

فارکس و اختلاف سهام

از سوی دیگر، یکی از بزرگترین مزایای تجارت سهام، تنوع بسیار زیادی از محصولات موجود است. هزاران شرکت در بازار وجود دارد که سهام آن ها می تواند توسط سرمایه گذاران برای تجارت مورد استفاده قرار گیرد. برای سرمایه گذاری های بلند مدت، معاملات سهام لائوس گزینه بسیار بهتری هستند. چیزی که در مورد معاملات سهام مورد توجه است این است که آن بسیار کمتر مخاطره آمیز در مقایسه با معاملات فارکس است.

اما یکی از بزرگترین معایب معاملات سهام این است که به زمان و فداکاری زیادی از سرمایه گذاران نیاز دارد. شما باید در مقابل کامپیوتر خود بنشینید انجام تحقیقات و درک چیزهایی که بر قیمت سهامی که شما در مورد خرید آن فکر می کنید را داشته باشید ، که می تواند بسیار وقت گیر باشد.

افکار نهایی در فارکس در مقابل سهام برای مبتدیان

در پایان، کاملا دشوار است که بگوییم کدام یک گزینه بهتری است. در پایان روز، شما می توانید تصمیم بگیرید که آیا سهام یا ارزها در بازار برای شما بهتر کار می کنند یا نه. اگر شما کسی هستید که به دنبال سرمایه گذاری بلند مدت هستید، معاملات سهام معمولا گزینه بهتری برای شما است. با این حال ، اگر شما به دنبال درآمد کوتاه مدت هستید ، پس برای شما احتمالا فارکس بهتر است.

اما، مهم نیست که کدام یک را می خواهید به تجارت برگزینید، شما هرگز نباید فراموش کنید که برخی از خطرات درهر دو فارکس و معاملات سهام وجود دارد. به این دلیل همیشه باید تحقیقات خود را انجام دهید، از انواع مختلف شاخص ها استفاده کنید و زمانی که از تصمیماتتان مطمئن هستید حرکت کنید.

اغلب سوالات پرسیده شده در فارکس در مقابل سهام

 

آیا معامله فارکس آسان تر از سهام است؟

این واقعا آسان تر از معاملات سهام نیست، اما، در حالی که سهام تجاری، شما نیاز به انجام تحقیقات بسیار بیشتری نسبت به  تجارت فارکس دارد. اما هر دوی این بازارها بسیار متنوع هستند و نیاز به توجه و تحقیقات زیادی از سرمایه گذاران دارند. برای برخی افراد، فارکس بسیار آسان تر از سهام است، اما برای دیگران، برعکس است. بیشتر به تجربه شما بستگی دارد

چگونه می توانم از معاملات فارکس به معاملات سهام منتقل شوم؟

انتقال از معاملات FX به معاملات سهام ممکن است مدتی طول بکشد. اول از همه، معامله گران فارکس بیشتر از استراتژی های تجاری کوتاه مدت استفاده می کنند، در حالی که بسیاری از معامله گران سهام در این بازار در دراز مدت سرمایه گذاری می کنند. شما باید کار زیادی بر روی صبر خود  قبل از انتقال از FX به سهام،انجام دهید . بنابراین به خاطر داشته باشید که

فارکس در مقابل سهام  سودآورتر است.

معامله گران فارکس قادر به استفاده از اهرم30:1 یا حتی 200:1 هستند . با این حال، به خاطر داشته باشید که تجارت یک بازی مجموع صفر است و برای هر تجارت موفق، یک تجارت ناموفق وجود دارد.

ممکن است شما دوست داشته باشید

استراتژی‌های معاملاتی برای بازارهای نوسانی در فارکس

بازار فارکس با نوسانات خود، فرصت‌های بی‌شماری برای معامله‌گران فراهم می‌کند. اما این نوسانات می‌توانند …

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *