الگو در بازار فارکس

این شکل به دنبال یک روند شکل می گیرد و نشان دهنده بازگشت احتمالی روند است. برخی از شکلها به پتغییر در روند فعلی یا اصلاح جدی تبدیل می شوند. اغلب، چنین الگوهایی در بالاهای تاریخی یا در سطوح حمایتی یا مقاومتی قوی رخ می دهند. سیگنال برای ورود به تجارت پس از تشکیل در جهت روند اصلی ظاهر می شود. به طور کلی ،الگوها در تجارت به سه نوع تقسیم می شوند. معیار اصلی که به کمک آن یک رقم جای خود را در طبقه بندی می گیرد، جهت حرکت قیمت پس از شکل گیری الگو است. 

 

هر تجزیه و تحلیل نمودار فارکس به شدت وابسته به پس زمینه بنیادی است. همانطور که ما آشنا هستیم، ارقام پایه فارکس برای اولین بار در ادواردز و کتاب ماگی تجزیه و تحلیل فنی روند سهام (1948) توصیف شد. او اصول اساسی ظهور سیگنال های معاملاتی را برای تراکنش هایی با حداقل ریسک تنها بر اساس تحلیل بصری تدوین کرد. نقطه ضعف اصلی کار با الگوها، ذهنی بودن ادراک شاخص ها است. مبتدیان متوجه نمی شوند که تکرار مداوم ارقام در نمودار به متخصصان اجازه می دهد تا قبل از اینکه به apogee خود برسد، وضعیت را پیش بینی کنند، و از آن سود کسب کنند. یک فرد نادان تنها از راه دور می داند که معامله گران سهام در تفاوت نرخ ارز بر روی آنها کاملا به خوبی کسب درآمد می کنند . 

شرایط لازم بازار برای کار بر روی ارقام برگشتی 

 نوسان مانند الگوهای stochastic و قیمت به شما کمک خواهد کرد. سه گزینه برای استفاده از چنین مستطیل وجود دارد – در شکست (عادی و نادرست)، ریباند و یا عقب گرد پس از شکست. به عنوان یک قاعده، از الگوهای Price Action یا Oscillator برای تأیید استفاده می شود. یادداشت های عملی در مورد این موضوع در دفتر خاطرات هستند، در اینجا سناریوهای اساسی را توصیف خواهیم کرد. در یک روند پایین، یک آستانه در حال سقوط اغلب به عنوان یک سیگنال برگشتی عمل می کند. 

 

این اغلب اشتباه مبتدیان است – همه جا سر با شانه، فنجان با دسته و پرچم های دیگر با مستطیل می بینند. از تاریخ یاد بگیرید تا واضح ترین و واضح ترین الگو ها را شناسایی کنید. مثلث باید چیزی باشد که آنها هستند، نه آن چیزی که شما می خواهید.  با این حال، به افراط و تفریط نرفته و این ارقام را در هر حرکت قیمتی ببینید. دیدیم مثلث صعودی – به انجمن رفت، با آمار روی آن آشنا شد و برای حرکت قیمت به احتمال زیاد آماده شد. 

حجم معاملات با نزدیک شدن به بالای مثلث کاهش می یابد، اما در زمان دستیابی به موفقیت به شدت افزایش می یابد. یک مثال واقعی از یک مثلث متقارن در شکل ۵٫۲۷ نشان داده شده است. شکل «نوسان شکست خورده» نیز می تواند با بریدن شانه چپ دومی از شکل «سر و شانه» به دست آید. یا از شکل “دو بالا” ، پایین آوردن شانه راست خود را در زیر سمت چپ او. 

قاچ 

محبوب ترین مدل معاملات سر به شانه برای هر بازار (سهام، آینده، فارکس، و غیره)، و همچنین برای هر مقیاس زمانی قابل اجرا است. برای الگوی پایین دو/سه گانه، وضعیت آینه کاری شده است. هر یک از این دو الگو می توانند بر روی هر دو حرکت نزولی و صعودی شکل گیرند، بنابراین متعلق به اشکال جهانی هستند. 

  • وظیفه اصلی در تجارت پیدا کردن نقاطی است که بازار به دور خود بچرخد یا به حرکت خود ادامه دهد. سال هاست که معامله گران تلاش می کنند روش هایی برای پیش بینی رفتار قیمت ها پیدا کنند. یکی از این روش ها معامله بر روی ارقام تجزیه و تحلیل فنی است. ارقام کاملا کمک به تعیین واژگونی و ادامه روند بدون استفاده از شاخص، معاملات تنها در نمودار قیمت. ما می دانیم که یک مثلث دلالت بر حرکت مداوم دارد و معمولاً عنصر نهایی در یک روند است.  
  • محبوب و اثبات شده توسط تقریبا یک قرن از عمل، تجزیه و تحلیل گرافیکی از بازار فارکس باقی می ماند قابل اعتماد ترین روش پیش بینی حرکت قیمت. 
  • یادگیری “دیدن” روند مشترک است که به شما کمک خواهد کرد که ورود اصلی و نقاط خروج را ببینید. 
  • به عبارت دیگر ، “پایین دو برابر” نشان خواهد داد که آن زمان برای بستن SHORTs و معاملات باز برای خرید است. 
  • این محاسبات پیچیده و پردازش طولانی را شامل نمی شود – شما فقط به مهارت های فنی، پایبندی سخت گیرانه به قوانین اساسی و کمی تخیل بصری نیاز دارید. 
  • یک الگوی استمرار که شبیه «مستطیل» است اما با مرزهایی در برابر روند اصلی هدایت می شود. 

در نتیجه نوسانات مالی مختلف، شما نه تنها می توانید سرمایه خود را به طور قابل توجهی افزایش دهد، بلکه آن را به طور کامل از دست می دهد. هنگامی که یک رقم تایید شد، مقاومت تبدیل به حمایت می شود. یک «پایه مضاعف» از دو حداقل تدریجی و متوالی تشکیل می شود. 

الماس شکل قوانین تجاری 

اگر حرکت در جهت شکست از سر گرفته شود، آنگاه این خط نیز می تواند شکسته شود. پس از تصحیح به خط روند شکسته در سمت معکوس، حق داریم خط روند سوم دیگری (پرتو سوم فن) را ترسیم کنیم. شکست پرتو سوم فن معمولاً نشان دهنده واژگونی روند رو به بالا است. در بالای بازار، دستیابی به موفقیت پرتو سوم فن نشان دهنده ظهور روند نزولی است. 

نمونه ای از یک اثر بر روی شکل ادامه گاو نر 

پرچم گاو نر 

این رقم در شکل خالص اعدام آن کاملاً نادر است. تعداد بالا و پایین های متوالی لزوماً لازم نیست با دو عدد مطابقت داشته باشد. در این صورت با یک تاپ سه گانه یا یک پایین سه گانه سر و کار خواهیم داشت. یک کانال شیب دار ممکن است در حال حاضر نشان دهنده یک حرکت روند باشد. در عین حال هر چه زاویه تمایل بیشتر باشد، حرکت قوی تر می شود. 

این یک wedge ایجاد می کند که به ناچار از طریق قیمت می شکند. شکل گیری، بسیار شبیه به شکل قبلی، تنها بر خلاف آن در پایان حرکت روند رخ می دهد. به نظر می رسد آخرین موج باشد که از پنج حرکت در یک محدوده باریک کننده نیز تشکیل شده است. شکل گیری مورب بسیار آسان است که توسط چشم تعیین شود، در این راستا، استفاده از چنین الگویی حتی بدون دانستن مبانی تحلیل موج آسان است، اما به سادگی درک این که این پایان روند است. ساختار می تواند پیچیده باشد، بنابراین بر روی ریباند از خط کلین مقابل معامله نمی شود، بلکه بر روی برک آوت اول (سازه ای که مرسوم ، مد روز است) معامله می شود. 

اشکال مرسوم ، مد روز 

برای تایید دستیابی به موفقیت، شما می توانید داده های حجم ، شاخص های واگرایی استفاده کنید.  پشتیبانی (که مقاومت شد) از زیر با حرکت معکوس نرخ پس از دستیابی به موفقیت. یک سر وجود دارد – بالاترین قیمت حداکثر و شانه ها – حداکثر پایین تر. برای یک روند نزولی، الگو آینه ای شناسایی می شود. 

روند واژگونی و الگوهای تداوم بهترین نقاط ورود به یک تجارت هستند  

هنگامی که در بازه زمانی نزدیک تر شما می توانید دلایلی برای ورود به کار کردن شانه راست در نظر گرفته شده دریافت کنید. شکل برگشتی سر و شانه تصویر، در قاب، یک بازنمایی شماتیک از شکل را نشان می دهد. خط گردن ممکن است به جای کاملاً افقی، به صورت تلف شده باشد. لطفا توجه داشته باشید که یک uptrend قبل از شکل برای مدت طولانی وجود دارد. هر دو شرط اجباری هستند، و باید به طور همزمان در نمودار قیمت وجود داشته باشد. 

این شکل از تجزیه و تحلیل فنی اغلب با یک مثلث توسط معامله گران بی تجربه اشتباه گرفته شده است، اما تفاوت های قابل توجهی وجود دارد. وقت آن رسیده است که در مورد ارقام ادامه روند به شما بگوییم.  این شکل از قوانین مشابه تمام اشکال گسترش اطاعت می کند. شکل اول “Double Top” یا “Double Bottom” در محدوده قیمت شکل می گیرند. 

تجزیه و تحلیل گرافیکی کلاسیک 

اغلب، پرچم در وسط یک جنبش روند ظاهر می شود. در نتیجه پس از دستیابی به موفقیت، قیمت باید همان فاصله قبل از شکل گیری این رقم را طی کند. با یک روش محافظه کارانه برای باز کردن یک معامله، شما باید با خویشتن داری به دستیابی به موفقیت و پس از آن حرکت قیمت رو به بالا واکنش نشان می دهند. 

مدیریت اعتماد در فارکس 

در وزش نزولی، هر حداکثر و میهن بعدی پایین تر از حد قبلی است. تجارت بر روی آن بر اساس همان قوانینی پیش می رود که برای آستانه صعودی صادق است. ارتفاع مثلث گسترده ترین بخش آن است. شکل برگشت الماس تمام شرایط ارقام واژگونی برآورده می شود. 

چنین شاخصی در حداقل یا حداکثر بازار شکل می گیرند. باید به یاد داشته باشید که معامله گران به نام رو به پایین “صعودی”، و در حال رشد – “نزولی”. اگر مدل های دوجانبه را در نظر بگیریم، پس باید بدانید که سطح رشد آنها برابر با سطح افول خواهد بود و برعکس. چنین ارقامی برای مبتدیان خطرناک تلقی می شوند، چرا که پیش بینی چگونگی و در کدام جهت برک آوت (شکست)برای آن ها دشوار است. ارقام در معاملات یکی از راه های سودآور «سرمایه گذاری پول» و کسب درآمد بر روی آن است. یک مثلث همگرا، برعکس، با همگرایی تدریجی سطوح پشتیبانی و مقاومت تشکیل می شود. 

مثلث

حالا بیایید نگاه کنیم که این رقم چه شکلی است. در عین حال گوشه بالایی  در مساحت سطح مقاومت، و پایین در خط پشتیبانی قرار دارد. اگر پس از کاهش نوسانات قیمت، جهت روند تغییر کرده باشد، و خط مقاومت شکسته شده باشد، این یک سیگنال خرید است. 

ممکن است شما دوست داشته باشید

نقش اخبار مالی در تصمیم‌گیری‌های معاملاتی فارکس

بازار فارکس به عنوان بزرگ‌ترین بازار مالی جهان، محلی برای معامله ارزهای مختلف است. این …

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *