شرایط اقتصادی فعلی

یکی از شاخص های اصلی تولید ناخالص داخلی یک کشور این است که اقتصاد در حال حاضر چگونه عمل می کند. شرایط اقتصادی فعلی بهترین شاخص های چرخه های تجاری و اقتصادی در اقتصاد است. انها می توانند به ما بگویند که ایا اقتصاد در حال گسترش یا انقباض است. بنابراین، شرایط اقتصادی فعلی بهترین شاخص برای ایجاد رکود یا بهبود است و همچنین می تواند برای هشدار در مورد گرمای بیش از حد بالقوه اقتصاد استفاده شود.

درک شرایط اقتصادی فعلی

وضعیت فعلی اقتصاد نقطه اوج چندین عامل اقتصاد کلان و اقتصاد خرد است. روندهای اقتصادی قبلی، سیاست های دولت و بانک های مرکزی بر شرایط اقتصادی فعلی تاثیر می گذارد. بنابراین، می توان گفت که شرایط اقتصادی فعلی معیاری برای اثربخشی سیاست های مالی و پولی قبلی است.

چگونه می توان از شرایط اقتصادی فعلی برای تجزیه و تحلیل استفاده کرد؟ 

به عنوان مثال، در ایالات متحده، فدرال رزرو شرایط اقتصادی فعلی را در کتاب بژ منتشر کرد. کتاب بژ شرایط اقتصادی فعلی 12 منطقه فدرال رزرو را منتشر کرد. در زیر اجزای مورد استفاده برای تعیین شرایط اقتصادی فعلی است.

اشتغال و دستمزد: شرایط اقتصادی فعلی سطح کلی اشتغال و تغییرات در دستمزدها را ارزیابی می کند. در اینجا، تغییرات بر اساس صنعت ارزیابی می شود. این شامل تعداد افرادی است که اخراج شده اند، استخدام های جدید و جای خالی شغل.

قیمت ها: قیمت کالاها و خدمات تولید شده در اقتصاد برای تورم نظارت می شود. سطح تورم می تواند برای ارزیابی استانداردهای زندگی و تغییرات در هزینه های انجام کسب و کار استفاده شود.

 

تولید: تغییرات در سطح تولید نشان دهنده رشد تولید و تغییرات بالقوه در سطح اشتغال است.

هزینه های مصرف کننده: این نشان دهنده تغییرات در رفاه خانواده ها است. هزینه های مصرف کننده با شرایط زندگی مرتبط است و می تواند به عنوان شاخص توسعه یا انقباض اقتصادی اینده به دلیل تغییرات در تقاضای کل مورد استفاده قرار گیرد.

 

خدمات بانکی و مالی: این بخش تغییرات در صدور وام های جدید و نرخ پیش فرض ها را نشان می دهد. تغییرات در تعداد وام های صادر شده مربوط به تغییرات در فعالیت های اقتصادی است. تغییرات در وام های تجاری و صنعتی نشان می دهد که ایا کسب و کارها در حال سرمایه گذاری و گسترش هستند. برنامه های بازپرداخت نشان دهنده سلامت مالی کسب و کار است. استانداردهای اعتباری، نرخ بزهکاری و سپرده ها نیز در این دسته قرار دارند.

املاک و مستغلات و ساخت و ساز: این دسته تغییرات در ساخت ساختمان های مسکونی و تجاری جدید را نشان می دهد. این بیشتر فروش خانه های جدید را نشان می دهد. سطح اشغال و تغییرات در نرخ اجاره نیز در اینجا گنجانده شده است.

خدمات: این بخش تغییرات در تقاضا برای خدمات حرفه ای مانند تقاضا برای خدمات حقوق و دستمزد، حسابداری و خدمات مشاوره معامله را گزارش می دهد. همچنین تغییرات در فعالیت های بخش خدمات را به طور کلی نشان می دهد.

کشاورزی، انرژی و منابع طبیعی: این بخش تغییرات در شرایط کشاورزی را گزارش می کند. این نشان می دهد تغییرات در تولید محصول، قیمت بازار برای برداشت، هزینه های ورودی مزرعه، هزینه های ذخیره سازی و هر گونه یارانه دریافت شده در بخش کشاورزی. این بخش همچنین تغییرات در بخش معدن را نشان می دهد.

چگونه می توان از شرایط اقتصادی فعلی برای تجزیه و تحلیل استفاده کرد؟

توسط کسب و کار: شرایط اقتصادی فعلی روند تقاضا را نشان می دهد. کسب و کارها می توانند از داده های موجود در این گزارش برای افزایش تولید خود برای مطابقت با افزایش تقاضا یا کاهش تولید در صورت کاهش تقاضا استفاده کنند.  این داده ها می تواند به انها کمک کند تصمیمات اگاهانه برای تبلیغات هدفمند برای بهبود فروش یا خروج از یک بخش خاص بازار در صورتی که هزینه ها بیشتر از سود بالقوه باشد را بگیرند.

توسط دولت ها و بانک های مرکزی: داده های مربوط به وضعیت اشتغال، هزینه های مصرف کننده، تورم و کشاورزی برای دولت و بانک های مرکزی برای تصمیم گیری های اگاهانه سیاست مفید است. وضعیت اقتصادی فعلی به طور موثر نشان می دهد که ایا اقتصاد در حال انقباض، رکود، گسترش یا گرم شدن بیش از حد است. بنابراین، این داده ها در اطلاع رسانی به نوع سیاستی که توسط بانک های مرکزی و دولت اجرا می شود، بسیار مهم است. سیاست ها می توانند انبساطی، انقباضی یا در مسیر باقی بمانند. علاوه بر این، شرایط اقتصادی فعلی می تواند به عنوان یک کارت امتیازی برای ارزیابی اینکه ایا سیاست های مالی و پولی قبلی باعث تغییرات مورد نظر در اقتصاد شده است، استفاده شود. در صورت عدم موفقیت، دولت و بانک های مرکزی می دانند که چگونه سیاست ها را برای دستیابی به نتایج مطلوب در اقتصاد تغییر دهند.

تاثیر بر ارز

معامله گران فارکس بیشترین توجه را به چگونگی تاثیر داده ها بر سیاست های پولی اینده بانک های مرکزی دارند.

منبع: سنت لوئیس FRED

اگر داده های شرایط اقتصادی فعلی نشان دهد که اقتصاد در رکود است، معامله گران فارکس می توانند سطح پایین تولید ناخالص داخلی را پیش بینی کنند و موضع نزولی در مورد ارز اتخاذ کنند. علاوه بر این، انها همچنین می توانند پیش بینی کنند که سیاست های پولی انبساطی برای تحریک رشد اقتصادی اعمال خواهد شد. کاهش نرخ بهره به عنوان یک سیاست انبساطی برای ارز یک کشور منفی است. اگر چه هزینه پول ارزان تر خواهد بود، سرمایه گذاری نیز بازده کمتری نسبت به کشورهای دیگر خواهد داشت. در نتیجه، ارز کاهش می یابد.

برعکس، اگر داده های اقتصادی فعلی نشان دهد که اقتصاد در حال گسترش است و به اوج خود می رسد، معامله گران فارکس می توانند سطوح بالاتری از تولید ناخالص داخلی را پیش بینی کنند. بنابراین، اتخاذ یک موضع صعودی در ارز. برای مقامات، نظارت بر شرایط اقتصادی فعلی به تعیین اینکه ایا گسترش اقتصادی بیش از حد سریع است و منجر به گرم شدن بیش از حد می شود، کمک می کند. برای جلوگیری از گرم شدن بیش از حد، بانک های مرکزی و دولت ها سیاست های پولی و مالی انقباضی را اجرا خواهند کرد. این سیاست ها به معنای اطمینان از رشد پایدار در اقتصاد با افزایش هزینه های قرض گرفتن برای جلوگیری از قرض گرفتن بیش از حد است. با این حال، نرخ بازده سرمایه گذاری و اوراق قرضه دولتی افزایش می یابد. این افزایش منجر به افزایش تقاضا برای سرمایه گذاری در کشور و در نتیجه افزایش ارزش ارز می شود.

منابع داده ها

در ایالات متحده، کتاب بژ توسط هیئت فدرال رزرو ایالات متحده منتشر می شود. این گزارش هشت بار در سال، دو هفته قبل از هر جلسه کمیته بازار ازاد فدرال منتشر می شود، زیرا از ان برای هدایت تصمیم گیری در مورد نرخ بهره کوتاه مدت استفاده می شود.

در منطقه یورو، شرایط اقتصادی فعلی توسط موسسه تحقیقات اقتصادی ZEW منتشر شده است.

ممکن است شما دوست داشته باشید

استراتژی‌های معاملاتی برای بازارهای نوسانی در فارکس

بازار فارکس با نوسانات خود، فرصت‌های بی‌شماری برای معامله‌گران فراهم می‌کند. اما این نوسانات می‌توانند …

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *